راهنما خرید لباس زیر

سوتین ورزشی چیست و چه کاربردی دارد!؟!

سوتین ورزشی

مدت زمان تخمینی مطالعه: 10 دقیقه

بدن خانم ها مانند آقایان نیاز مبرمی به ورزش کردن دارند اما با توجه به فیزیک بانوان؛ داشتن سوتین ورزشی برای خانم ها هنگام ورزش لازم و ضروری است.با توجه به فیزیک خاص خانم ها، سینه بانوان در هنگام ورزش به طرفین کشیده شده و پرتاب می شود و می تواند آسیب جدی به فرد وارد کند. این اندام خاص خانم ها دارای هیچ عضله نگه دارند و حمایت کننده ای نیست برای همین داشتن سینه بند ورزشی در هنگام تمرین و ورزش خانم ها بسیار لازم و ضروری می باشد.

در این مقاله انواع سوتین ورزشی؛ چه از نوع کپسول دار و چه از انواع دیگر آن را همراه با عکس؛ برایتان شرح داده و دلایل استفاده و مضرات و فواید استفاده کردن از این نوع لباس زیر ورزشی را با مثال های علمی و قابل اندازه گیری بیان کرده ایم .

همچنین شما عزیزان در سری مقالات اطلاعات مهمی که هر زنی درباره لباس زیر باید بداند، می توانید مسائل مهم و علمی را در این باره مطالعه بفرمایید.

سوتین ورزشی چیست ؟!

سوتین ورزشی، سینه بند مخصوص بانوان در هنگام ورزش
سینه بند ورزشی مخصوص خانم ها در هنگام ورزش طراحی و تولید شده است.

با توجه به اهمیت ورزش ، تجهیزات لازم برای این مسئله مهم طراحی و تولید شد. جزو اساسی ترین لوازم ورزش؛ می توان به لباس زیر مناسب آن و مخصوصا در مورد خانم ها ، لباس زیر ورزشی راحت و مناسب و باکیفیت نام برد. سوتین ورزشی (Sport bra)، نوعی سوتین است که؛ بصورت اختصاصی برای ورزش خانم ها طراحی و تولید شده است . این مدل سینه بند انواع مختلفی مانند سوتین ورزشی کپسول دار دارد و بر اساس وظایف مختلفی که برای آن طراحی شده است، دسته بندی می شود.

کاربرد سینه بند ورزشی چیست!؟!

سوتین ورزشی با حمایت از سینه ها ، از آسیب بافت سینه ها در زمان ورزش جلوگیری می کند
سوتین ورزشی یا سینه بند ورزشی مانع از آسیب به بافت سینه بانوان در زمان ورزش خواهد شد

طبق تحقیقات علمی در مورد ورزش خانم ها؛ سینه بانوان در زمان ورزش کردن ممکن است در حدود 14 سانتی متر در هر طرف کشیده و یا پرتاب شود . این مسئله برای بانوان آزاردهنده و آسیب زا خواهد بود. سینه خانم ها از جنس چربی بوده و به راحتی دچار آسیب و پارگی خواهد شد و نیاز به مراقبت دارد. برای حل این مشکل سوتین ورزشی طراحی و تولید شد.

با توجه به فیزیک خاص بانوان، سینه های آن ها در هنگام ورزش در حدود 14 سانتی متر در هر طرف کشیده و پرتاب می شود . مهم است بدانید که سینه بانوان از بافت چربی تشکیل شده و می تواند به راحتی دچار پارگی و آسیب شود . خانم ها در هنگام ورزش به سوتین مخصوصی نیاز دارند که از سینه های آنها پشتیبانی کرده و مانع حرکت های ناگهانی سینه و آسیب به آنها شود.

فواید استفاده از سوتین ورزش برای خانم ها چیست!؟!

فواید استفاده از سوتین ورزشی
فواید سوتین ورزشی شامل؛ حفظ زیبایی، پشتیبانی از سینه ها در زمان ورزش، جذب عرق به خود و حمایت از سینه ها و جلوگیری از آسیب به آن ها است.
 1. مانع از حرکت ناگهانی سینه و آسیب به آنها می شود
 2. عرق را از روی بدن به خود جذب می کند
 3. در عین پشتیبانی از قفسه سینه، با توجه به منفذ های سوتین ورزشی، باعث ایجاد جریان هوا بر روی پوست سینه می شود.
 4. زیبایی و فرم بدن شما را در حین استفاده بهبود می دهد

انواع سوتین ورزشی و ویژگی های آنها ؟

انواع سینه بند ورزشی و کاربرد مدل های مختلف آن
سینه بند ورزشی را بر اساس ویژگی آن و نیاز خود انتخاب بفرمایید

هر نوع از سوتین ورزشی؛ ویژگی خاص و منحصربفرد را دارد و برای رفع نیاز بانوان در زمان ورزش های مختلف ، طراحی و تولید شده است. شما بر اساس سبک ورزشی که در آن فعالیت می کنید و بر حسب نیازتان، باید سوتین ورزشی مورد نیازتان را تهیه کنید .

از جمله مهم ترین ویژگی و خصوصیات سوتین ورزشی می توان به این موارد اشاره کرد:

 • بیشتر پارچه سوتین های ورزشی از میکروفیبرهای طبیعی تهیه می شوند . به این دلیل که عرق را از روی بدن جذب خود می کند و
 • بدن خشک می شود و دیگر بدن هنگام ورزش لیز ولغزنده و آزار دهنده نخواهد بود .
 • بسیاری از سینه بند های ورزشی دارای صفحه مشبک یا برش های خاص هستند که باعث جریان هوا در حین تمرین می شود .
 • سینه بند های ورزشی نیز همانند سوتین های روزمره زیر سیمی های منعطفی دارند که فشار زیادی به قفسه سینه وارد نکند و در عین حال، پشتیبانی بهتری هم دارد . اما برخی از ورزش ها سبک هست و برای فرد راحتی در الویت اول قرار دارد پس می تواند از سوتین ورزشی بی سیم استفاده کند که پشتیبانی کمتری هم دارند.
 • برخی از سینه بند های ورزشی پدهای قابل تنظیم و جابجایی دارند که بیشتر هدف از استفاده آن زیباتر کردن فرم سینه است .
 • بعضی از سوتین های ورزشی بدون هیچ بند و رکاب هستند که برای آنکه راحت تر پوشیده شوند در طراحی بعضی از آنها در بخش جلویی نیمتنه، زیپ به کار برده شده است.
 • سینه بندهای ورزشیاز نوع پیراهن کش هم وجود دارند، که نقش فشرده سازی سینه را بعهده دارند. کسانی که سینه های بزرگی دارند، از سوتین فشرده ورزشی برای فعالیت های کم تحرک می توانند استفاده کنند و کسانی که سینه های کوچکی دارند از این نوع از سوتین برای فعالیت های سخت تر هم می توانند بهره بگیرند .

خرید و قیمت انواع سوتین ورزشی زنانه

سوتین ورزشی
خرید سوتین ورزشی نیم تنه3863

شما خانم های عزیز، در خرید سوتین، گزینه های متفاوت و با کیفیت و زیبایی را در پیش دارید؛ اما مهم است که از فروشگاه تخصصی لباس زیر زنانه مانند فروشگاه لباس سکرت که دارای نماد اعتماد ملی هم باشد خرید کنید. شما می توانید در صفحه خرید سوتین ورزشی فروشگاه لباس سکرت ، بهترین و شیکترین مدل های با کیفیت این نوع از لباس زیر زنانه ورزشی را خریداری و یا مشاهده کنید. بدون شک، قیمت های پایین و کیفیت بالای این فروشگاه لباس زیر، برای شما بسیار جذاب خواهد بود.

سوتین ورزشی کپسول دار چیست؟!

سوتین ورزشی کپسول دار؛ محبوب ترین و پرفروش ترین سویتن ورزشی
محبوب ترین نوع سینه بند ورزشی؛ سوتین ورزشی کپسول دار است که پرفروش ترین مدل سوتین ورزشی نیر به شمار می رود

همانطور که گفته شد، سوتین های ورزشی از سینه هنگام ورزش پشتیبانی می کند. اما مهم ترین نوع سینه بند ورزشی ، سوتین ورزشی کپسول دار است. این نوع از لباس زیر ورزشی برای هر سینه، کاپ جداگانه ای دارد که هم گردش هوا بر روی سینه ها را تامین کرده و هم ظاهر سینه را حفظ می کند.

سوتین ورزشی کپسول دار فشرده یا عادی !؟! انتخاب مناسب برای شما کدام است!؟

اگر سینه های بزرگی دارید؛ بهترین سینه بندی ورزشی برای شما، سوتین ورزشی کپسول دار فشرده است. سینه های بزرگ در هنگام ورزش دچار حرکت های ناگهانی بیشتری می شود و باید از سوتین های ورزشی کپسول دار فشرده استفاده کرد تا بهترین پشتیبانی و محافظت را از سینه های خود هنگام ورزش داشته باشید. اگر در مورد انواع سوتین اطلاعات لازم را ندارید؛ این مقاله را مشاهده کنید.

چگونه سوتین ورزشی مناسب را انتخاب کنیم؟

خرید سوتین ورزشی؛ مواردی که در زمان خرید و انتخاب سینه بند ورزشی باید به آنها توجه کرد
برای خرید سوتین ورزشی و یا انتخاب سینه بند ورزشی باید به مواردی که در زیر شرح داده شده است توجه کرد

در لیست زیر مهمترین گزینه ها برای انتخاب بهترین سوتین های ورزشی با تأثیر بالا وجود دارد. اینها عواملی است که ما برای هر انتخاب در نظر گرفتیم:

 1. حمایت کردن: برای فعالیت با تأثیر بالا ، ما به سمت سوتین های ترکیبی و کپسول سازی گرایش پیدا می کنیم. مشخص شده است که آنها، از سینه های بزرگتر پشتیبانی بهتری دارند ، اما سوتین های ورزشی به سبک فشرده سازی می توانند از سینه های کوچکتر نیز پشتیبانی خوبی داشته باشند.
 2. نحوه بستن؛ این بیشتر یک اولویت شخصی است ، بنابراین ما هم سوتین پیراهن کش دار و هم سوتین بند دار یا زیپ دار را شامل می شویم. سوتین های ورزشی با بست یا زیپ سوار و خاموش شدن راحت تر هستند ، در عین حال قابلیت تنظیم اضافی برای راحتی و پشتیبانی بیشتر دارند.
 3. نوع بند و قابلیت تنظیم انواع سبک های بند را در لیست ما پیدا می کنید (بندهای X ، تسمه های H ، قابل تبدیل). سبک بند نیز یک اولویت شخصی است ، اما کسانی که دارای سینه بزرگتر هستند ممکن است پشتیبانی بهتری از بندهای قابل تنظیم پیدا کنند.
 4. فعالیت. چه هنگام انجام CrossFit وزنه های سنگینی بردارید و چه یک تمرین دو سرعته را در پیست انجام دهید ، نوع حرکتی که انجام می دهید بر اینکه چه نوع سوتین برای شما مناسب است تأثیر می گذارد. عناصری را که باید در توصیه های زیر به آنها توجه کنیم تجزیه می کنیم.

از کجا سوتین ورزشی بخریم؟؟

به قول انگلیسی ها ، اگر بسیار بسیار پول دار شدید! آن وقت جنس بی کیفیت خریداری کنید. خرید لباس زیر با کیفیت برای خانم ها بسیار مهم است . سلامت جنسی شما به انتخاب شما بستگی دارد چرا که استفاده از محصول بدون کیفیت احتمال عفونت را در بانوان افزایش می دهد.

از فروشگاه لباس زیر باکیفیت و معتبر ، سوتین ورزشی و ست های شورت و سوتین خود را تهیه و خریداری کنید. برند های معتبری مانند لباس سکرت را با چک کردن نماد اعتماد ملی، عکس و فیلم تهیه شده از محصولات ، نظرات خریداران که زیر محصولات درج شده و قدمت چند ساله آن انتخاب بفرمایید .

بهترین مارک سوتین ورزشی چیست؟

شاید این مهم ترین سوال درباره خرید سوتین ورزشی است. کیفیت دوخت و ساخت این سوتین برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد. این نوه سینه بند زیر شدیدترین فشار ها قرار می گیرد و باید در هر حالت از سینه های شما محافظت کند.

نظر شما بسیار مهم است. بهترین مارک را شما عزیزان انتخاب می کنید تا بتوانید آن را از فروشگاه های معتبر لباس زیر مانند برند لباس سکرت تهیه و خریداری کنید. لطفا در قسمت نظرات بهترین مارک سوتین ورزشی که استفاده کرده اید را بفرمایید تا در کمال رازداری و صرفا با ذکر اسم کوچک شما، باهم بهترین ها را بشناسیم و از تجربه یک دیگر استفاده کنیم.

همه اطلاعات مورد نیاز شما درمورد سینه بند های مخصوص ورزش

در این مقاله با مهم ترین انواع سینه بند ورزشی آشنا شدیم و انواع آن ها را شناختیم . شما خانم های عزیز، اکنون می توانید بر اساس نیاز خود، بهترین مدل سوتین ورزشی را؛ از فروشگاه لباس زیر معتبر مانند لباس سکرت انتخاب و خریداری بفرمایید. حال با استفاده از سوتین ورزشی چه از نوع سینه بند ورزشی کپسول دار و چه از انواع ساده تر سینه بند ورزشی استفاده کنید تا مانع از آسیب به اندام های خود؛ در زمان ورزش شوید. سلامتی شما ، با ارزش ترین داریی شما است پس در حفظ آن کوشا باشید. در پایان اگر تجربه ای از استفاده سوتین ورزشی و یا خرید آن دارید در قسمت نظرات بیان کنید تا دیگران هم از آن بهره بگیرند. به بهترین کامنت های شما به قید قرعه جوایز نفیس به رسم یادبود از لباس سکرت ، اهدا خواهد شد.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه در “سوتین ورزشی چیست و چه کاربردی دارد!؟!

 1. نازین گفت:

  من اصلا بدون سوتین ورزشی نمیتونم برم باشگاه
  سینه ها رو کنترل میکنه و مانع از آسیب به اونها میشه

 2. ناهید گفت:

  من عاشق سوتین ورزشیم. هم خیلی شیکه و هم سینه هام رو خوش فرم نگه میداره
  جای رو سراغ دارین که بتونم اینترنتی سوتین ورزشی بخرم؟

  1. lebassecret گفت:

   ناهید عزیز ، برای خرید سوتین ورزشی به این صفحه مراجعه بفرمایید. به رسم یادبود هم کد تخفیف مخصوص به شما از طرف لباس سکرت برایتان ایمیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.