راهنما خرید لباس زیر

همه اطلاعات مهم در مورد سوتین شیردهی (همراه با عکس و راهنمای خرید)

سوتین شیردهی

بانوان بعد از بارداری نیاز به وسایل مهمی دارند که موجبات پرستاری و راحتی مادر و نوزاد را فراهم کند. پوشاک ، پستانک ، شیشه شیر و لباس نوزاد و سوتین شیردهی و لباس زیر باکیفیت و … از جمله این ملزومات به شمار می آید که بعد از زایمان مورد نیاز است . اگر می خواهید در مورد اهمیت استفاده از سوتین های مخصوص شیردهی ، انواع مختلف آن و نحوه انتخاب و به کار بردن این نوع سوتین های ویژه مادران شیرده را یاد بگیرید این مقاله اطلاعات مهم زیادی را به شما خواهد داد . لطفا این مقاله را به عزیزانتان که به تازگی زایمان کرده اند ارسال کنید.

اندام شما بعد از زایمان تغییر زیادی می کند و شما شکم و پهلو می زنید و سینه هایتان نسبت به گذشته بسیار بزرگ می شود. شما باید به فکر سینه بند های مخصوصی باشید که برای بعد از زایمان طراحی شده اند که استفاده از آن می تواند زندگی شما را راحت تر کند. استفاده از لباس زیر زنانه مناسب برای خانم ها و بهداشت و سلامت جنسی آن ها مهم است.

چرا باید از سوتین شیردهی استفاده کنیم؟

چرا باید از سوتین شیردهی استفاده کنیم؟
 • سینه بند شیردهی کار شما را ساده تر می کنند : ( راحتی شما و فرزندتان) با اینکه سوتین های معمولی از ساختار مناسبی برخوردار هستند اما شما نمی توانید بدون جابه جایی زیاد کودکتان و یا درآوردن سوتین خود فرزند دلبندتان را نزدیک سینه خود کنید و به او شیر بدهید.

سوتین های شیردهی دارای دو کاپ هستند که بخش بالای آن به گونه ای طراحی شده که خیلی سریع و با یک دست می توانید صفحه کاپ را بالا بزنید و یا کنار بکشید و در هر مکان به آسودگی به کودک خود شیر دهید.

 • از بهترین مواد اولیه ضد حساسیت تولید می شوند (کار با کیفیت) : سوتین های معمول و روزمره عموما از پارچه های توری و نایلونی ساخته شده اند که ممکن است باعث خارش و حساسیت نوک سینه های مادران شیرده شود و یا سینه بند های فنردار که به زیر سینه فشار می آورد و این دردناک است . همینطور نوع مواد بکار رفته در قسمت باند سوتین های معمولی می تواند پوست شما را تحریک کند.

اما بسیاری از سوتین های شیردهی از موادی درجه یک مانند بامبو و پنبه تولید می شوند که به پوست شما اجازه تنفس می دهند . قسمت باند و کمری سینه بند های شیردهی پهن هستند و باعث می شود شما احساس راحتی بیشتری کنید و درد کمر ، گردن و شانه را کاهش داده و یا از بین می برد.

 • سوتین های بارداری با بدن شما سازگار می شوند : در طول بارداری امکان دارد سایز سینه های شما یک تا چهار فنجان تغییر کند و ممکن است در زمان شیردهی رشد بیشتری داشته باشند ، بخصوص اگر دچار اضافه وزن شوید. به عنوان یک مادر شیرده شاهد این خواهید بود که اندازه سینه شما از روزی به روز دیگر متفاوت خواهد شد .

در سینه بند های شیردهی باکیفیت ، پارچه های قابل تنفس با مقدار کششی مناسب همراه است تا خود را با نوسانات سایز مادر شیرده هماهنگ کند.

چه نوع سوتین شیردهی را باید خریداری کنید؟

انواع سوتین شیردهی
انواع سوتین شیردهی

همان طور که لباس های مختلف برای موقعیت های متفاوت وجود دارد ، سوتین های شیردهی مختلف نیز برای نیازهای متفاوت طراحی و تولید شده اند.

داشتن چند مدل سوتین شیردهی یا همان سینه بند پرستاری ، برای رفع نیازهای متفاوت شما لازم و ضروری است.

در ماه های ابتدایی بعد از زایمان احتمالا زیاد در خانه خواهید ماند ، پس شما نیاز به سینه بند شیردهی خواهید داشت که حالت صاف و کشسانی داشته باشد و دارای اندازه ی انعطاف پذیر و دسترسی سریع به سینه را داشته باشد . بعدها که شروع به فعالیت بیشتری می کنید به سینه بند شیردهی با فنجان های کانتور و پشتیبانی بیشتر نیاز خواهید داشت.

سوتین های شیردهی کانتور چیست؟

فنجان های سوتین های شیردهی جام کانتور به گونه ای طراحی شده اند که سطح صافی دارند .

برای دسترسی هر چه سریعتر به سینه ها ، جام ها به سمت پایین جمع می شوند.

از پشتیبانی بسیار قوی برخوردار هستند و برای سه تا چهار ماه بعد از زایمان که فعالیت های روزمره بیشتر می شود ، بسیار مناسب هستند.

چگونه اندازه سوتین شیردهی مناسب خود را پیدا کنم؟

لباس زیر شیردهی

بهترین زمان برای اندازه گیری سایز مناسب سینه بند شیردهی ، نیمه روز است ، وقتی که سینه ها پر هستند . قبل از زایمان اگر می خواهید سوتین های فنجان دار کانتور را خریداری کنید ، صبر کنید تا حدود هشت ماه از بارداریتان بگذرد. در آن زمان شما بیشترین وزن کودک خود را به دست آورده اید و بیشترین تغییرات عمده در بدن را پس از زایمان داشته اید . اندازه ای که سینه های شما در هشت ماهگی دارد باید تقریباً به اندازه ای باشد که هشت هفته پس از زایمان به بدن شما می رسد تا شیر شما را تنظیم کند.

راحت ترین سوتین پرستاری یا سینه بند شیردهی چیست ؟

سوتین های شیر دهی خوب دارای نوارهای کشسان نرم تر و سیستم تعلیق کمتری در بندها و طراحی متقاطع است که به شما امکان می دهد برای تغذیه شبانه فرزندتان ، سینه را به راحتی بیرون بکشید . این مدل سوتین برای دوره اولیه بعد از زایمان بسیار ایده آل هستند. در زمانی که با نوزادتان در رختخواب هستید به شما اجازه ی دسترسی سریع به سینه هایتان را می دهد ، بدون اینکه احساس محدودیت کنید . باند این نوع سینه بند به اندازه ی کافی ، از سینه های شما در زمان خواب پشتیبانی می کند .

از آنجا که تولید شیر مادر در زمان خواب و در نیمه شب به اوج خود می رسد ، شما نیاز به سوتین خواهید داشت که سینه های شما را در بالشتک های کاپ سوتین نگه دارد و مانع از این شود که لباس های شما و یا ملافه شما آغشته به شیر شود.

انواع سوتین شیردهی

انواع سوتین شیردهی
 1.  سوتین شیردهی فرانسوی : این مدل سینه بند شیردهی به صورت جلو متقاطع ساده است که می توانید در زمان شیردهی با یک دست آن را بره راحتی کنار بگذارید. این سوتین بدون داشتن کش ، بدون بست و بدون سیم ، راحتی شبانه شما را تضمین می کند.
 2. سوتین شیر دهی ارگانیک پنبه ای : یک سینه بند زنانه بسیار نرم و سبک است که حداکثر راحتی را برای شیردهی شبانه به فرزند دلبندتان را فراهم می کند . در قسمت جلو دو خط دارد تا پدهای سینه بند شما را در جای خود نگه دارد.
 3. سوتین Simply Sublime : با پشتیبانی قوی و بند قابل تنظیم و بالشتک متحرک است . دارای فنجان های کشویی صاف و بدون درز هستند و پارچه کشسانی آن نوسانات اندازه سینه را امکان پذیر و راحت می کند . مادران می گویند این نوع سوتین به اندازه کافی برای فعالیت های روزانه پشتیبانی می کند اما در زمان پوشیدن در شب نیز به اندازه کافی راحت است.اگر می خواهید فقط یک نوع سوتین برای همه اهداف بخرید ، این مدل سینه بند بهترین انتخاب شماست.
 4. سینه بند شیردهی Marvella classic: ظاهری شیک برای پرستاری روزمره دارد که از طرح مسابقه ای صاف و کش دار و برش عمیق در قسمت جلوی آن استفاده می کند تا برای پیراهن ها و لباس های گردن V مناسب است. دارای فنجان های تاشو و مواد کششی فوق العاده نرم و لطیف است.
 5. سوتین شیردهی Marvella Luxe : برای مادرانی که می خواهند پشتی قابل تنظیم داشته باشند دارای یک قلاب استاندارد است و یا اگر نیاز به انعطاف پذیری بیشتری دارند ، مناسب است. قلاب حلقه ای به شما امکان می دهد تا به راحتی از پشتی سنتی به سمت عقب بروید.
 6. سوتین شیردهی مخزن پرستاری (Nursing Tanks): گزینه شگفت انگیز دیگر سینه بند مناسب شیردهی ، سوتین مخزن پرستاری است که دارای پشتیبانی متوسط است . برای پوشش بیشتر می توانید مخزن پرستاری را به تنهایی بپوشید یا آن را زیر دکمه یا ژاکت کشبافت پهن کنید.
 7. سوتین های مخزن پنبه ای ارگانیک : این مدل سینه بند برای هر مادری که به دنبال سوتین شیردهی راحتی و سبک است مناسب است. این مخزن علاوه بر پارچه های فوق العاده نرم و گیره های مخصوص پرستاری ، دارای تنش است (مناسب برای شکم های باردار و پس از زایمان) طراحی شده است.
 8. سینه بند تری تانک فرانسوی : بسیار نرم است و در تمام طول شبانه روز احساس خوبی با آن خواهید داشت . طراحی جلوی کراس اوور ساده و پارچه کشسانی دارد و یک مخزن پرستاری فوق العاده راحت با دسترسی شیردهی با یک دست (کشیدن کنار ) و پشتیبانی آرام دارد.
 9. سوتین شیردهی ورزشی پمپاژی : نوع دیگری از سینه بند که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید ، مخصوصاً اگر در حال بازگشت به کار تمام وقت خود هستید ، یک سوتین پمپاژ هندزفری است که معمولاً بیشتر شبیه بوتی است که می توانید آن را به تنهایی بپوشید یا لایه آن را روی یک بند بسته بندی کنید. این سوتین ها فلنج پمپ شما را در جای خود نگه می دارند ، بنابراین می توانید هنگام پمپاژ کار کنید ، کتاب بخوانید ، روی لپ تاپ تایپ کنید ، از طرف دیگر به نوزاد خود شیر دهید یا اینکه بدون فعالیت باشید.

سینه بند پرستاری را از کجا و چگونه بخریم!؟

سینه بند شیردهی

بهترین انتخاب برای خرید لباس زیر مناسب و با کیفیت از نوع سوتین شیردهی و یا همان سینه بند پرستاری، خرید از فروشگاه های است که برند معتبر لباس زیر را یدک بکشد و از محصولات خود ویدیو و عکس های زنده و بدون افکت را در عین صداقت تهیه کرده باشد. عمده فروشی های لباس زیر مانند برند لباس سکرت و ویکتوریا سکرت که علاوه بر داشتن اعتبار های نماد اعتماد ملی ، نظرات مکمل کاربران و ارائه شیکترین مدل های لباس خواب بارداری و لباس زیر در این صنعت بزرگ با داشتن خریداران راضی فراوان ، جزو بهترین های این عرصه است و با خیال راحت می توانید بهترین مدل های سوتین شیردهی را خریداری بفرمایید.

بانوان بعد از زایمان به چند سینه بند شیردهی نیاز دارند؟

بهتر است شما مادران گرامی حداقل سه سوتین شیردهی در منزل داشته باشید .

یکی زمانی که بعد از پوشیدن وقت شستنش می رسد .

دیگری زمانی که تا خشک شدن سوتین اول استفاده می شود .

سومی به عنوان زاپاس کاربرد دارد، چرا که در زمان شیردهی امکان نشئت شیر مادر وجود دارد و لباس زیر شما به سرعت خیس می شود و نیاز به تعویض پیدا می کند.

بسیاری از خانم ها داشتن ترکیبی از سوتین خواب دنج ، سوتین ساپورت روز و مخازن پرستاری پر کاربرد را مفید می دانند.

چه زمانی باید سوتین شیردهی خریداری کنیم؟

زمان استفاده از سوتین شیردهی
زمان استفاده از سوتین شیردهی

جواب این سوال برای هر زنی و در هر بارداری ، متفاوت است . برخی از مادران تغییر زیادی در اندازه فنجان ندارند ، در حالی که بعضی دیگر ممکن است متوجه افزایش چهار اندازه فنجان در سینه های خود شوند. اگرچه ممکن است از اندازه نهایی خود مطمئن نباشید ، سینه بند های شیردهی همه کاره ای وجود دارد (مانند سوتین های خواب که در بالا ذکر شد) که  برای مادران عملکرد خوبی دارند. برای هفته های اولیه پس از زایمان شما، سوتین های پرستاری خواب و مخازن پرستاری ، بهترین گزینه هستند.

از آنجا که در هنگام  شیردهی ، ولع مصرف کودک زیاد است ، اندازه فنجان شما ممکن است تغییر کند. علاوه بر این ، سینه های شما در این مدت بسیار حساس خواهند بود و ممکن است سوتین ساختاری باعث ناراحتی شما شود .

بسیاری از کارشناسان اتفاق نظر دارند که دقیق ترین زمان اندازه گیری سوتین های شیردهی خط دار سه تا چهار ماه پس از زایمان است که به شما فرصت می دهد تا شیر خود را تنظیم کنید.

آیا سوتین شیردهی همان سوتین بارداری است؟

سوتین پرستاری

تفاوت سوتین شیردهی با سوتین بارداری در این است که سوتین مخصوص بارداری در دوران حاملگی پوشیده می شود تا بتواند از سینه های شما پشتیبانی مناسب کند ، زیرا اندازه سینه های شما بزرگتر می شود و بند کمری آنها پهن هست و تعداد قزن اضافه دارد تا با افزایش سایز سینه بتوان به راحتی با سایز خود متناسبش کرد.

سوتین های بارداری عموما اسفنج ندارند اما بعضی از سوتین های معمولی تمام ویژگی های سوتین بارداری را دارند و از آنها می توان در دوران حاملگی نیز استفاده کرد.

سوتین شیردهی به محض ورود کودک کوچک شما ، برای کمک به شیردهی پوشیده می شود .این نوع سوتین نیز تمامی ویژگی های سوتین بارداری را داشته و پشتیبانی قوی دارد ، اما ویژگی خاص و منحصر به فرد سوتین شیردهی که دیگر سوتین ها ندارند این است که کاپ آن به گونه ای طراحی شده است مادر می تواند با یک دست دکمه یا زیپ کاپ را باز کند و کنار بزند و به نوزاد خود شیر بدهد. در کل سوتین های شیردهی به گونه ای طراحی شده اند یا از جلو بصورت کامل باز می شوند و کل سینه بیرون می آید و یا فقط بخش سینه برای شیر دادن بیرون می زند.

تفاوت سوتین مخصوص بارداری ، سینه بند پرستاری و سوتین شیردهی چیست؟

همان طور که از اسم این سبک از سینه بند مشخص است ، سینه بند های بارداری فقط باری بارداری طراحی شده اند و فنجان های مخصوص شیر دادن را ندارند اما برعکس سوتین ها پرستاری به صورت اختصاصی برای شیردهی به کودکان طراحی شده اند ولی با این وجود می توانید در مراحل آخر بارداری نیز از آن بهره بگیرید.

سوتین های بارداری (سوتین های Cadenshae) به گونه ای طراحی شده اند که در تمام مراحل بارداری و شیردهی پوشیده می شوند.

در قدیم که سوتین های شیردهی هنوز طراحی و تولید نشده بود استفاده از سینه بند های بارداری بسیار رایج بود اما در حال حاضر بیشتر بانوان شیرده ترجیح می دهند از سینه بند های مخصوص شیردهی استفاده کنند.

سوتین شیردهی

آیا بستن سوتین شیر دهی ، شیر مادر را کم می کند؟

بسیاری از افراد تصور می کنند با پوشیدن سوتین شیردهی شیر آنها کم و به اصطلاح خشک می شود. در حالی که این تصور کاملا غلط بوده و استفاده از سوتین شیردهی هیچ اختلالی در میزان حجم شیر مادر نخواهد داشت . با انتخاب سایز مناسب این نوع از سوتین و همچنین جنس خوب و باکیفیت، علاوه بر دسترسی سریع مادر، پشتیبانی قوی هم از سینه ها انجام می دهد.

فقط سعی کنید در هنگام انتخاب سایز سینه بند شیردهی نهایت دقت را به عمل آورید تا تنگی آن باعث آزردگی شما نشود.

نبستن سوتین شیردهی چه معایب دارد؟

همان طور که در این مقاله اشاره شد ، سوتین های شیردهی از سینه ها کاملا پشتیبانی می کند و چون بعد از زایمان نیز سایز سینه ها تغییر می کند می توان سایز سوتین شیردهی را با توجه به تغیرات سایز سینه تغییر داد و دسترسی سریع و آسان به سینه را می دهد.

سوتین های شیردهی ویژگی های منحصر به فرد زیادی دارند و اگر شما در دوران بعد از زایمان از این نوع سوتین استفاده نکنید نه تنها شیر دادن به فرزند دلبندتان سخت و دشوار خواهد بود ، بلکه لباس های شما نیز به سرعت کثیف می شوند . همینطور چون سایز سینه های شما بزرگ است فشار به گردن و کمرتان وارد شده و در آینده دچار بیماری می شوید. علاوه بر موارد گفته شده سینه های شما درآینده دچار افتادگی شده و شل می شوند که جلوه نازیبایی پیدا خواهد کرد.

لطفا نظرات خود را در پایین این مقاله درج کنید تا سایر مادران دلبند نیز از تجربیات شما استفاده کنند و مرجع مناسبی برای همفکری و همیاری مادران عزیز فراهم گردد. نظرات شما با رعایت کامل حریم خصوصی به نمایش در خواهد آمد.

منبع: www.kindredbravely.com

نوشته های مشابه

5 دیدگاه در “همه اطلاعات مهم در مورد سوتین شیردهی (همراه با عکس و راهنمای خرید)

 1. ژینا گفت:

  ممنونم برای این مقاله مفید در مورد سوتین شیردهی، من خواهرم پا به ماه هستند و بزودی بچشون به دنیا میاد. باید بهشون بگم حتما این موارد رو که برای مادران شیرده هست رعایت کنند

  1. lebassecret گفت:

   ژینا عزیز، بابت تولد فرزند دوست عزیزتون تبریک میگم. از طرف لباس سکرت به رسم یاد بود و هدیه تولد ایشون کد تخفیف مخصوصی ایمیل شد . بهترین ها را برایتان آرزومندیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.