راهنما خرید لباس زیر

شورتکس یا شورت مخصوص قاعدگی (همراه با ویدیو)

شورتکس یا شورت قاعدگی

مدت زمان تخمینی مطالعه: 8 دقیقه

بانوان، با توجه به فیزیک بدنی؛ نیاز به لباس زیر های دارند که در زمان پریودی یا همان قاعدگی، از آن استفاده کنند. این نیاز اساسی خانم ها؛ موجب طراحی و تولید شورت پریودی یا همان شورتکس (THINX) شد، که از این نوع از لباس زیر؛ به عنوان شورت مخصوص دوران قاعدگی نیز یاد می کنند. این نوع لباس زیر زنانه؛ نیاز اساسی خانم ها برای داشتن لباس زیر مناسب در زمان پریودی را بر طرف می کند، اما مهم است که؛ انواع آن را بشناسید و بهترین مدل و جنس این سبک لباس زیر پریودی را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. در این مقاله اطلاعات لازم در مورد شورتکس یا همان شورت پریودی؛ انواع مدل و جنس آن ها را مطالعه می کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

چرا به شورتکس نیاز داریم؟

شورتکس ها؛ شبیه لباس زیر معمولی به نظر می رسند ، اما دارای یک لایه اضافه خاصی هستند که به جلوگیری از نفوذ خون به لباس در زمان پریودی کمک می کنند.

شورتکس یا همان شورت قاعدگی که در زمان پرودی مورد استفاده قرار می گیرد
از این نوع شورت بهداشتی؛ در زمان قاعدگی، توسط خانم ها برای جلوگیری از نفوذ استفاده می شود.

بسیاری از بانوان عزیز، در زمان پیش از قاعدگی و یا بعد از آن، دچار لکه بینی می شوند که لباس زیر و شلوارشان را کثیف می کند. این موضوع کاملا ناراحت کننده و آزار دهنده است، بخصوص اگر در اداره در حال کار و یا در دانشگاه باشید. برای جلوگیری از نفوذ خون پریودی؛ از شورتکس یا شورت بهداشتی استفاده می کنند.

ما در این مقاله به شما می گوییم چرا در کمد لباس زیر زنانه هر بانویی باید شورتکس باشد؟

 در چه مواقعی می توان به  این شورت های قاعدگی اعتماد کرد؟

 آیا این لباس زیر محبوب عفونت زا نیست؟ پس ما را تا انتهای مطالب همراهی کنید.

شورتکس یا شورت قاعدگی که دارای چند لایه اضافه است.
شورتکس ها؛ از چند لایه اضافه مخصوص برای جلوگیری از کثیف شدن لباس استفاده می کنند.

شورتکس یا شورت قاعدگی چیست ؟

شورتکس یا شورت پریودی زنانه چیست و چه کاربردی دارد؟
شورتکس یا شورت قاعدگی مخصوص بانوان در دوران پریودی است.

شورتکس یا شورت قاعدگی؛ که در زبان انگلیسی به آن (Thinx) می گویند، یک شورت فاق بلند است که از قسمت فاق تا پشت شورت (قسمت کمر ) پارچه ای سه لایه دارد. یک لایه آن پارچه و لایه دوم مشمایی و مشبک هست (که خون را به خود جذب می کند) و لایه آخر پارچه ای، عموما از جنس ویکسوز و یا نخ است که در دوران پریودی ماهانه استفاده می شوند. به این نوع شورت ، لباس زیر پشتیبان یا شورت پریودی نیز می گویند.

بهترین جنس شورتکس چیست؟

شورت های مخصوص دوران قاعدگی؛ از جنس های مختلف پلاستیک، ویسکوز، نخی و .. موجود هستند، اما چون شورت پریودی یا همان شورتکس؛ در زمان قاعدگی مورد استفاده قرار گرفته و به صورت مستقیم با اندام های خصوصی بانوان در ارتباط است، مهم است که بهترین جنس را برای این نوع لباس زیر انتخاب کنید. بهترین جنس برای این نوع لباس زیر پریودی؛ جنس نخی است. این جنس به دلیل تنفس پذیری و قدرت جذب بالا و ضد میکروب بودن، بهترین انتخاب برای شما بانوان عزیز خواهد بود. در زیر نمونه ای از پرطرفدارترین مدل شورتکس را مشاهده می کنید که می توانید با کلیک روی این محصول، آن را خریداری بفرمایید.

خرید بهترین جنس شورت قاعدگی

آیا در زمان استفاده از شورتکس؛ دیگر نیازی به استفاده از پد بهداشتی یا کاپ قاعدگی نداریم؟

در زمان استفاده از شورتکس یا شورت قاعدگی، حتما از کاپ قاعدگی یا پد بهداشتی استفاده کنید.
آیا در زمان استفاده از شورتکس دیگر نیازی به استفاده از پد بهداشتی یا کاپ قاعدگی نداریم؟

همان طور که در بالا اشاره شد، شاید برای خیلی از شما پیش آماده باشد که در دوران قاعدگی یا پریودی؛ در حالی که از پدهای بهداشتی ، کاپ قاعدگی و تامپون استفاده کرده اید، باز لکه های خون نشت کرده و لباس های شما کثیف شده اند. این موقعیت استرس زایی برای شما می سازد. قبلا در این صفحه تمام اطلاعات مهم درباره قاپ قاعدگی را شرح داده ایم.

استفاده از شورت قاعدگی؛ به تنهایی در دوران پریودی ماهانه کافی نیست، چرا که در این دوران، میزان خونریزی بسیار زیاد است. از این شورت بهداشتی، در روزهای که میزان خونریزی شدید است، همراه با پد و یا دیگر لوازم بهداشتی می توان استفاده کرد تا اگر خون نشت کرد به داخل لایه محافظ شورتکس نفوذ کرده و لباس شما کثیف نشود.

ناگفته نماند، در روزهای آخر و روزهای پیش از قاعدگی که فقط دچار لکه بینی می شوید؛ می توانید از این شورت پشتیبان به تنهایی استفاده کنید.

چرا باید از شورت قاعدگی استفاده کنیم؟

چرا باید از شورت قاعدگی استفاده کنیم؟
دلایل استفاده از شورت قاعدگی یا همان شورتکس را در زیر مشاهده می کنید.
 • این شورت های فاق بلند؛ ضد نشت با فیبر مناسب هستند و با خیال راحت می توانید از آنها استفاده کنید.
 • یک شورتکس با کیفیت؛ قابلیت عبور و خروج هوا را دارد.
 • این مدل از لباس زیر بهداشتی زنانه؛ در برابر انواع باکتری ها و میکروب ها مقاوم هستند.
 • شورت های قاعدگی بهداشتی حتما دارای فاق های نخی و ضد حساسیت هستند.
 • نسبت به شورت های یکبار مصرف که در این دوران استفاده می شوند، بسیار مقرون به صرفه هستند . چندین ماه می توان از آنها استفاده کرد.
 • به شما آسودگی خیال می دهد و با خیال آسوده در دوران عادت ماهانه، می توانید به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید.

آیا شورت قاعدگی عفونت زا است ؟

شورت پریودی ، عفونت زا نیستند و استفاده از انها باعث عفونت واژن در زنان نمی شود.
برای جلوگیری از عفونت زایی شورتکس ها بهتر است روزی دوبار آنها را بشویید.

در پاسخ به این سوال باید گفت که این باور کاملا غلط است. درست است که شورتکس خون را جذب لایه محافظ خود می کند اما با شستشویی مداوم این لباس زیر؛ هیچ مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. شما در حالت عادی روزی دوبار این شورت را عوض کنید و در دوران قاعدگی که خون جذب شورت شده بلافاصله آن را بشویید. که در ادامه به نحوه ی شستشویی شورتکس پرداختیم.

در کل خانم ها باید از لباس زیر زنانه با کیفیت استفاده کنند . برای مشاهده و خرید با کیفیت ترین و شیکترین مدل های شورت و سوتین زنان به فروشگاه لباس سکرت مراجعه بفرمایید.

نحوه ی شستشویی شورتکس

آموزش شستشوی شورت مخصوص دوران قاعدگی
نحوه ی شستشویی شورت مخصوص دوران پریودی

این نوع از شورت قاعدگی؛ را هم مانند لباس زیرهای دیگر بهتر است با دست بشویید . شورتکس ها چون خون را جذب خود می کنند مهم هست که حتما با آب سرد شسته شوند و از شوینده های مخصوص لباس زیر حتما استفاده کنید. حتما بعد از شستشو آن را در مقابل نور خورشید و هوای آزاد بگذارید تا خشک شود و اگر میکروبی باقی مانده نابود شود.

در این مقاله، سعی کردیم به شما کمک کنیم که شورتکس یا شورت پریودی و کاربرد آن را بشناسید و حتما به این موضوع آگاه شدید که داشتن شورت قاعدگی علاوه بر لازم بودن به بانوان آرامش خیال می دهد. حتما در زمان خرید مطمئن شوید که جنس رویه شورتکس از نخ باشد و کیفیت بالایی داشته باشد . به شما پیشنهاد می کنیم به سایت معتبر لباس سکرت مراجعه کرده و از انواع متنوع شورت مخصوص قاعدگی موجود در فروشگاه لباس زیر دیدن فرمایید و با خیال راحت خرید کنید.

نوشته های مشابه

10 دیدگاه در “شورتکس یا شورت مخصوص قاعدگی (همراه با ویدیو)

 1. مریم گفت:

  شورتکس رو از کجا میشه خرید؟ فروشگاهی برای خرید شورت های مخصوص قاعدگی هست؟

  1. lebassecret گفت:

   مریم عزیز، برای خرید شورتکس به اینجا مراجعه و برای خرید بهترین مدل های شورت زنانه به فروشگاه لباس زیر زنانه مراجعه بفرمایید.

 2. شمیم گفت:

  برای دوران قاعدگی بدون شک شورتکس بهترین انتخاب هست.

 3. فاطمه گفت:

  واقعا لباس زیر خیلی خوبیه برای زمان پریودی . برای من تو اون دوره خیلی مفیده چون بعضی وقتها خونریزی زیادی داریم

 4. ستاره گفت:

  شما شورتکس یا همون شورت قاعدگی هم دارید؟ ویدیو مربوط به شورتکس هستش؟

  1. lebassecret گفت:

   برای خرید انواع شورت زنانه اینجا کلیک بفرمایید و برای خرید شورتکس یا شورت قاعدگی روی این لینک کلیک بفرمایید. بله ویدیو موجود در مقاله مربرط به معرفی مدلی از شورتکس زنانه است.

 5. صنم گفت:

  شورتکس های داخل ویدیو رو از کجا می تونیم خریداری کنیم؟ و جنسشون نخی هست؟

 6. زهرا گفت:

  بهترین جنس شورت پریودی چیه؟

  1. lebassecret گفت:

   زهرا عزیز، بهترین جنس برای شورت پریودی یا شورتکس ها جنس نانو هست که میتونید در فروشگاه شورت و سوتین لباس سکرت مشاهده بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.