راهنما خرید لباس زیر

شورت استرینگ چیست؟! (همراه با عکس)

شورت استرینگ چیست؟

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

مدل های فانتزی لباس زیر مانند شورت استرینگ؛ از محبوبیت زیادی بین مردم برخوردار است. نمونه ای بارز از لباس زیر فانتزی؛ انواع شورت استرینگ (string underwear) و شورت جی استرینگ و شورت بندی است. این شورت ها، نمونه ای از سبک جدید طراحی لباس زیر فانتزی در دنیا است که طرفداران خاص و متمایز خود را به همراه دارد. انواع شورت های استرینگ شامل شورت جی استرینگ و سی استرینگ و شورت بندی جی است که هرکدام عملکرد و مدل خاص خود را دارند. در این جا انواع مدل های شورت استرینگ؛ همراه با عکس و مشخصات را برایتان شرح داده ایم تا بنا بر نیاز خود مدل مناسب خود را شناخته و یا انتخاب بفرمایید.

شورت استرینگ چیست؟ (چه کاربردی دارد و از کجا آمده است!)

تقاضا برای لباس زیر فانتزی، چه از نوع شورت های زنانه و چه مردانه در قرن نوزدهم میلادی؛ باعث طراحی و تولید شورت های استرینگ شد. طرح و ساختار شورت string نشات گرفته از مدل شورت تانگا یا Thong است. این مدل از لباس زیر، جزو شورت های فانتزی و اسپورت دسته بندی می شود، که در قرن بیستم نیز محبوبیت زیادی پیدا کرد. نیاز به لباس زیر های متمایز و خاص، باعث پیدایش و اختراع این مدل از شورت های فانتزی شد. در زیر، انواع مدل های شورت استرینگ مانند g-string و c-string را همراه با عکس و مشخصات مشاهده می کنید.

شورت بندی چیست!!؟

شورت بندی یا شورتی که بندی است؛ به لباس زیر های فانتزی گرفته می شود که در الگوی طراحی آن، عموما از یک بند ساده استفاده شده است. این مدل خاص از شورت ها، در مراسمات خاصی مانند کشتی سومو در ژاپن پوشیده می شود. در نگاه اول ممکن است شورت بندی را با شورت های بیکینی به اشتباه یکسان بدانید، اما این مدل لباس زیر چه در قسمت پشت و جلو کار صرفا از یک ردیف بند تشکیل شده، در حالی که لباس زیر بیکینی در قسمت پشت و جلو کاملا پوشیده است.

محبوب ترین نوع شورت بندی؛ شورت های استرینگ هستند. این شورت ها با توجه به مدل طراحی خاص خود، متمایز از سایز محصولات لباس زیر است.

شورت تانگا یا thong چیست؟

شورت Thong (تانگا) از بخش جلو شبیه به بیکنی بوده و قسمت پشت آن صرفا یک بند دارد . این نوع لباس زیر قسمت ران و پشت را پوشش نمی دهد و میزان استفاده پارچه در این نوع مدل از شورت زنانه شیک کمترین حالت ممکن است.

شورت های تانگ (Thong) رو به اسم شورت بندی هم می شناسند. این مدل از لباس زیر فانتزی هم مانند شورت های استرینگ؛ شامل یه ردیف نخ است که به دور بدن پیچیده می شود.

انواع شورت استرینگ

انواع شورت استرینگ که زیر مجموعه لباس زیر فانتزی به شمار می آید
شورت استرینگ در مدل ها و سبک های طراحی و تولید مختلفی وجود دارد

همانطور که گفته شده شورت استرینگ (string) و تانگ همانند هم هستند و انواع مختلفی را شامل می شوند . انواع لباس زیر استرینگ شامل این موارد زیر است:

 1. شورت جی استرینگ (G string)
 2. سی استرینگ (C-string)
 3. لباس زیر T-front  
 4. شورت T-back
 5. لباس زیر V-string

لباس زیر های جی-استرینگ و سی-استرینگ جزو محبوب ترین مدل های شورت string است که طرفدارن زیادی دارند. ما در این مقاله به شرح آن می پردازیم.

شورت جی استرینگ از کجا آمد !؟

لباس زیر جی استرینگ که به انگلیسی به آن G-string گفته می شود ، اولین بار در ایالت متحده در سال 1920 توسط افرادی که لباس های نمایشی می پوشیدند ظاهر شد. دوره ای که به اصل جاز و یا بیست سال خروشان در تاریخ معروف است.

در طول دهه 1930 در شیکاگو آمریکا ، مدلی از شورت جی ، هنگامی که توسط مجریانی مانند مارگی هارت پوشیده شد ، مورد توجه قرار گرفت.

در شهر نیویورک ، در طول دوره جاز ، رقصندگان زن در نمایش های تئاتر،  پرطرفدار می پوشیدند. با گذشت زمان در نام بسیاری از رمان ها و فیلم ها به آن اشاره شد و یا مورد استفاده قرار گرفت .

شورت جی استرینگ در اوایل قرن بیست و یکم به یکی از محبوب ترین نوع لباس زیر زنانه تبدیل شد. بخاطر خط باریک و نازک این نوع از لباس زیر آن را به اصطلاح ، نخ دندان نیز می نامند.

شورت مدل جی استرینگ (G-string) چیست ؟

شورت-جی- استرینگ یکی از محبوب ترین مدل های لباس زیر فانتزی
شورت جی استرینگ به دلیل مدل و طراحی منحصربه فرد خود نزد طرفداران لباس زیر فانتزی جایگاه خاصی دارد.

شورت جی استرینگ نوعی بند است ، از جنس چرم و یا ساتن که از بین ران عبور می کند و به کمر اطراف پشت متصل می شود و اندام خصوصی را می پوشاند. G مخفف کشاله ران است و منظور از string رشته باریک است . این نوع از لباس زیر که روی کمرش و رشته عقب از پارچه نرم استفاده شده بیشتر روی پوشاندن فاق متمرکز می شود.

لباس زیر جی استرینگ چه کاربردی دارد؟

این مدل از لباس زیر فانتزی ، به عنوان لباس شنا نیز استفاده می شود در اصل شورت جی استرینگ شباهت زیادی به بیکنی ها دارد و بعضی از بانوان برای گرفتن حمام آفتاب و یا زمان شنا از این نوع شورت هم استفاده می کنند . ناگفته نماند که توسط بعضی از رقصندها در غرب هم مورد استقبال هست .

در اصل شورت جی استرینگ یک نوع شورت فانتزی است که برای افزایش جذابیت و یا جلوگیری از دید خط شورت از روی شلوار، دامن ، زیر لباس عروس ، لگ ، لباس خواب زنانه و از زیر لباس های چسبان مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع از شورت ها باعث افزایش اعتماد به نفس بین بانوان و آقایان می شود.

لباس زیر جی استرینگ در طرح های مختلف زنانه و مردانه در بازار موجود هستند و فقط مختص بانوان نیستند.

آیا پوشیدن شورت های جی استرینگ باعث بوجود آمدن حساسیت می شود؟

متخصصان ، استفاده از شورت های فانتزی را برای استفاده روزمره توصیه نمی کنند؛ چرا که بیشتر این مدل از شورت ها از مواد پلاستیکی و نامرغوب تولید می شوند. بخصوص اگر نرمی کافی نداشته باشند یا مدل های توری آن برخی از افراد را آزار می دهد. استفاده مداوم و طولانی مدت از شورت های جی استرینگ باعث بوجود آمدن عفونت واژن خواهد شد. استفاده از این مدل لباس زیر های فانتزی به هیچ وجه توصیه نمی شود.

آیا پوشیدن شورت جی استرینگ در زمان خواب مضر است ؟

مطالعات نشان داده است، استفاده از شورت های فانتزی در زمان خواب که یک نمونه آن لباس زیر جی است ، می تواند باعث بوجود آمدن عفونت های مخمری شود. دلیل آن هم این است که پوشانندگی کاملی ندارند و اندام خصوصی در معرض آلودگی قرار می گیرد .

شورت جی استرینگ زنانه

این مدل از لباس زیر ، یک شورت فانتزی است که از طریق یک بند به کمر وصل می شود و قسمت جلوی فاق را می پوشاند. بانوان به عنوان لباس زیر فانتزی برای افزایش جذابیت و اعتماد به نفس خود از آن استفاده می کنند.

شورت جی استرینگ مردانه

مدل مردانه شورت جی استرینگ
شورت جی استرینگ مردانه مدلی از شورت بندی که از طرحی خاص و فانتزی بهره گرفته است

شورت جی استرینگ مردانه نیز دقیقا همانند مدل زنانه این سبک از لباس زیر است . البته از دید عموم و فرهنگ نیز استفاده از این مدل لباس زیر مردانه رایج و قابل قبول نیست اما عده کمی از آقایان میل به استفاده از آن را دارند.

شورت جی استرینگ مردانه

شورت مردانه جی استرینگ در جنس های نخی ، چرم ، پلاستیک و… در بازار موجود هستند . بخش جلوی شورت های جی استرینگ مردانه طرح های فانتزی متفاوتی مانندی لباس زیر پاپیونی ، کلاغ ، زرافه و… را دارند.

شورت سی استرینگ چیست (c-string)؟

شورت سی استرینگ چیست (c-string)
شورت سی استرینگ مدلی از لباس زیر زنانه فانتزی است که از سیم نازک فلزی و تکه ای پاچه تولید شده است

شورت سی استرینگ که در انگلیسی به آن C-string می گویند ، یک قطعه سیم نازک است که اطراف یک تکه پارچه را در بر می گیرد . شورت فانتزی سی استرینگ فاق شما را قالب می کند و هیچ گونه بند و کمربندی ندارد .

آنها در رنگ ها و جنس های متفاوتی همانند توری ، پولکاد و.. عرضه می شوند.

تفاوت شورت جی استرینگ و سی استرینگ چیست؟

در واقع این دو نوع لباس زیر فانتزی مشابه هم هستند. همانند هم قسمت جلوی اندام خصوصی را پوشش می دهند. تنها تفاوت این دو مدل لباس زیر در این است که شورت جی استرینگ بند کمری دارد و از طریق آن کمری ، شورت بر تن می نشیند . اما شورت سی استرینگ بند کمری ندارد از طریق سیمی که اطراف پارچه را گرفته قالب بدن شده و روی اندام می نشیند.

قیمت و خرید لباس زیر مدل استرینگ

برای مشاهده و خرید لباس زیر های زنانه و مردانه چه از نوع شورت string و چه از انواع مدل های عادی و رایج تر شورت و سوتین ها ، به فروشگاه لباس زیر معتبری مانند برند لباس سکرت مراجعه بفرمایید که علاوه بر داشتن نماد اعتماد ملی، از تمام محصولات به صورت زنده تصویر تهیه کرده تا مشتریان با خیال آسوده تر اقدام به مشاهده و خرید انواع شورت استرینگ بفرمایند.

در این مقاله با انواع زیرپوش های فانتزی و شورت بندی آشنا شدید . مهمترین مدل های شورت بندی شامل شورت های سی استرینگ و جی استرینگ و … را باهم مشاهده و خصوصیات آن را دیدیم .توجه داشته باشید استفاده از این مدل های شورت به دلیل عوارضی که ممکن است همراه داشته باشد؛ به هیچ وجه توصیه نمی شود. شما عزیزان می توانید تمام اطلاعات مفید در مورد لباس زیر را نیز، در مجله لباس سکرت، مشاهده بفرمایید. اگر تجربه ای در مورد استفاده از شورت های جی استرینگ دارید در قسمت نظرات بیان کنید تا باهم آگاه تر و با تجربه تر شویم. به بهترین کامنت ها ، از طرف لباس سکرت جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه در “شورت استرینگ چیست؟! (همراه با عکس)

 1. ناهید گفت:

  خیلی مفید بود ممنونم 🙏 در مورد شورت های فانتزی بیشتر مطلب بزارید

  1. lebassecret گفت:

   ناهید عزیز برای مشاهده و خرید شورت فانتزی به این صفحه مراجعه بفرمایید.

 2. ناهید گفت:

  شورت های فانتزی خیلی بی کیفیت می شدند و یکبار مصرف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.