راهنما خرید لباس زیر

مهمترین خصوصیات لباس زیر که باید حتما بدانید

مهمترین خصوصیات لباس زیر که باید حتما بدانید

لباس زیر(UNDERWEAR) ، مهمترین لباس هر انسانی است . شورت و یا سوتین و در کل لباس زیر، به صورت مستقیم با پوست نواحی حساس شما در ارتباط بوده و با نواحی تناسلی رابطه مستقیم دارد. شورت ها مانع از پخش شدن آلودگی و ترشحات طبیعی بدن می شوند. اهمیت لباس زیر برای بانوان بسیار بیشتر از مردان است زیرا آن ها بیشتر در معرض آلودگی و عفونت واژن هستند.

جنس لباس زیر

جنس لباس زیر
 • بهترین شورت زنانه از نظر پزشکی، شورت نخی است.

مهمترین فاکتور برای انتخاب یک لباس زیر مناسب و با کیفیت، جنس آن است. زیرپوش ها را در مدل های مختلف و با مواد و پارچه های گوناگون تولید می کنند. اما بهترین نوع آن از پارچه های پنبه ای تولید می شود. لباس زیر نخ پنبه، بر خلاف لباس زیر های پلاستیکی، جریان هوا را از خود عبور می دهند و این بسیار مهم است.

باید جریان هوا، به اندام های خصوصی در گردش باشد. این هم برای مردان و هم زنان مهم است.

جریان هوا در اندام خصوصی
جریان هوا در اندام خصوصی

جریان هوا مانع از ماندگاری رطوبت بر پوست اندام های جنسی خواهد شد. با عبور جریان هوا در این مناطق مخصوصا برای بانوان، مانع از ایجاد عفونت های قارچی و باکتریایی در این اندام ها می شود. بسیار مهم است که لباس زیر شما رطوبت اندام های خصوصی شما را به خود جذب کند.

از پوشیدن لباس زیر های پلاستیکی به صورت جدی خودداری کنید

لباس زیر پلاستیکی

لباس زیر های که با مواد پلاستیکی تولید می شوند به چند دلیل برای شما مضر هستند:

 • 1 رطوبت را به خود جذب نمی کنند. این مساله باعث ایجاد عفونت های قارچی بر روی پوست شما خواهد شد. پزشکان توصیه می کنند از پوشیدن این نوع لباس زیر مخصوصا به صورت طولانی به شدت پرهیز بفرمایید
 • 2 به دلیل خشن بودن جنس پارچه، به پوست شما آسیب می رسانند. لباس زیر باید جنس نرم و لطیفی داشته باشد چون به صورت طولانی و مستقیم با پوست شما در ارتباط است. سفت و خشن بودن زیر پوش های پلاستیکی باعث ایجاد زخم بر روی پوست حساس شما خواهد شد.
 • 3 باعث ایجاد حساست در پوست نواحی اندام های خصوصی شما خواهند شد. استفاده از مواد پلاستیکی، در زیر پوش های ارزان ، به هیچ وجه توضیه نمی شود. مواد آلاستیکی ارزان است و از کیفیت پایین و وزن زیادی برخوردار است . این مواد باعث ایجاد حساسیت در بسیاری از افراد می شود. به همین دلیل در تولید زیر پوش های با کیفیت از این مواد استفاده نمی شود.

لباس زیر های ابریشمی و پنبه ای بهترین نوع زیرپوش (شورت) هم برای مردان و هم زنان هستند.

لباس زیر ابریشمی و پنبه ای

شورت های پنه ای جریان هوا را از خود عبود می دهند. این برای سلامت پوست نواحی تناسلی بسیار مهم و ضروری است.

زیر پوش های پنبه ای به خوبی رطوبت را به خود جذب می کنند . این کار مانع از ایجاد عفونت های قارچی در نواحی خصوصی بدن شما می شود.

اگر هر روز لباس زیر نپوشیم چه می شود؟

اگر پوشیدن لباس زیر را متوقف کنید ، ممکن است بیشتر در معرض باکتری های عمومی باشید. دوش گرفتن می تواند باکتری ها و بقایا را از بین ببرد و اگر هر روز دوش نمی گیرید ، این می تواند منجر به باکتری های اضافی منجر به تحریک واژن و عفونت های مانند واژینوز باکتریایی یا عفونت های مخمری شود.

در این مقاله مطالب بسیار مفید لازم در مورد عفونت واژینال را مطالعه کنید.

لباس زیر باید تنگ باشد یا گشاد؟

اطمینان حاصل کنید که لباس زیر مناسب مناسب دارید. لباس زیر شما نباید آنقدر تنگ باشد که در پوست اثرات عمیقی ایجاد کند. بندها ، لباسهای زیر و لباسهای فرم خیلی تنگ می توانند منجر به تحریک عصب و آسیب در ناحیه ولو شوند و این امر می تواند منجر به درد از طریق واژن ، رکتوم و اطراف لگن شود.

بهترین زمان تعویض لباس زیر

به گفته متخصصان زنان زایمان، بهتر است بانوان روزی سه بار لباس زیر خود را تعویض کنند. بانوان با توجه به فیزیک بدنی ، بهتر است از پوشیدن لباس زیر بیشتر از 12 ساعت خودداری کنند تا ریسک ابتلا به بیماری های قارچی و تناسلی را در خود کاهش دهند.

بهترین رنگ برای لباس زیر

برای پاسخ به این سوال که بهترین رنگ برای لباس زیر چیست! باید ابتدا نوع لباس زیر را مشخص کنیم. لباس زیر مردانه از تنوع کمتری برخوردار است.

بهترین رنگ زیر پوش مردانه چیست؟

محبوب ترین رنگ لباس های زیر مردانه شامل رنگ های تیره مشکی و سرمه ای و قرمز است. مردان در مورد زیرپوش های خود، علاقه خاصی به رنگ های تیره دارند. دلیل اصلی آن نیز مشخص است. مردان دوست دارند دیر تر لباس زیر پوش خود را تعویض کنند. برای همین علاقه خاصی به رنگ های تیره برای لباس زیر خود دارند.

بهترین رنگ لباس زیر برای خانم ها چیست؟

بهترین رنگ لباس زیر برای خانم ها چیست؟

جواب این سوال به شدن بستگی به روحیه فرد دارد. اما طبق نظر سنجی های معتبر بهترین رنگ برای لباس زیر زنانه، رنگ های شاد و روشن مانند صورتی و سفید است . این رنگ های شاد ، علاوه به حس خاص زیبای خود رنگ، باعث می شود لکه های ترشحات طبیعی بدن زودتر خود را نمایان کند. این مساله برای بانوان مهم است زیرا برای حفظ سلامت جنسی خود نیاز به تعویض لباس زیر کثیف خود با زیرپوش های تمیز و خشک را در سریع ترین زمان ممکن دارند.

بهترین رنگ لباس زیر مجلسی چیست؟

رنگ قرمز محبوب ترین رنگ برای لباس زیر مجلسی است . جذابیت خاص این رنگ باعث ایجاد جلوه زیباتر و جذابتر به فرد می دهد.

قیمت مناسب زیرپوش

زیر پوش ها در مدل های گوناگون و با درجه کیفی متفاوت عرضه می شود. پیشنهاد می کنیم برای حفظ سلامت جنسی خود و همچنین جلوگیری از ایجاد بیماری های قارچی و ویروسی و حساسیت، از بهترین مدل های آن که با پارچه های نخ پنبه تولید شده اند استفاده فرمایید.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده و خرید بهترین مدل های لباس زیر زنانه با مناسب ترین قیمت ، به فروشگاه لباس زیر برند ثبت شده لباس سکرت مراجعه فرمایید.

موارد بهداشتی لباس زیر

چرا بهداشت لباس زیر بسیار مهم است؟!؟

جواب ساده است ما برای  جلوگیری از بروز عفونت های پوستی و قارچی جنسی و یا شدت یافتن آن، باید حتما موارد بهداشت لباس زیر را رعایت کنیم.

8 توصیه بسیار مهم برای بهداشت لباس زیر

مهم ترین مسایل بهداشت لباس زیر که هر انسان باید بداند و رعایت کند شامل موارد زیر است:

 1. از لباس زیر های با جنس نخ پنبه استفاده کنید
 2. مرتب لباس های زیر خود را تعویض کنید
 3. توصیه می شود لباس های زیر به صورت دستی بشورید و از انداختن آن به لباس شویی پرهیز کنید
 4. اگر فرد بیماری در خانه دارد! زیر پوش های خود را جدا از لباس زیر آن فرد شسته و نگه داری کنید
 5. بهترین ضدعفونی کننده لباس زیر، نور آفتاب است. از آن غافل نشوید
 6. بعد از مدت معینی (بین شش تا یک سال) حتما لباس زیر خود را دور بیندازید
 7. زیرپوش های با سایز و مدل مناسب انتخاب کنید
 8. از زیرپوش های خیس استفاده نکنید تا زمانی که کاملا آن ها را خشک کنید

شستشوی لباس زیر

لباس زیر بسیار حساس است و شما نمی توانید آن ها را در کنار سایز لباس هایتان بشورید. شورت ها و سینه بند ها به راحتی عفونت و باکتریه ای اطراف شما به خصوص باکتری هایی که در لباس شویی شما وجود دارند و از بین نمی روند را به خود جذب میکند و آن را به شما انتقال می دهد.

چرا نباید لباس زیر را در لباس شویی شست؟!

همانطور که قبلا توصیه شد، بهتر است لباس زیر را با دست بشورید. در لباس شویی باکتریهای فعالی وجود دارد که ماندگار هستند. عموم این باکتری ها از سایز لباس های شسته شده در لباس شویی باقی مانده اند. به این دلیل بهتر است زیرپوش های خود را با دست بشویید.

دلیل دیگر این مساله خراب شدن لباس های زیر شما در لباس شویی است. انواع زیرپوش ها مانند شورت و سوتین از بافت و دوخت حساسی برخوردار هستند و باید با مراقبت با آن ها برخورد کرد. لذا لباسشویی باعث خراب شدن این لباس های حساس می شود.

راز طول عمر بیشتر لباس زیر

 1. توصیه می شود زیر پوش ها را با اب ملایم نه خیلی گرم، بشویید تا ماندگاری و طول عمر بیشتری پیدا کند.
 2. برای شستن از مواد شویند اسیدی استفاده نکنید.
 3. بهترین کار برای ضدعفونی کردن لباس زیر، پهن کردن آن در مقابل نور خورشید است
 4. پس از شستن لباس زیر ، آن را در معرض هوا قرار دهید تا به صورت صحیح خشک شود.
 5. برای ضدعفونی کردن زیرپوش ها ، می توانید از اتو بهره بگیرید

چرا باید از لباس زیر استفاده کنیم

در واقع حسن های پوشیدن و استفاده از لباس زیر بسیار بیشتر از کماندویی بودن ( بدون لباس زیر بودن ) است. مخصوصا بانوان که اندام های حساس تری دارند و مستعد ابتلا به عفونت های واژینال هستند توصیه می شد که از کماندویی بودن خودداری کنند.

 1. محافظت از ناحیه تناسلی در برابر باکتری‌های موجود در مکان‌های عمومی
 2. محافظت از ناحیه تناسلی در برابر آسیب لباس
 3. پیشگیری از بوی عرق
 4. جلوگیری از آلایندگی لباس های روپوش به دلیل ترشحات طبیعی بدن

اولین کار بعد از خرید شورت چیست!؟!

بعد از انتخاب یک لباس زیر مناسب و در سایز مناسب و خرید آن باید چه کنیم!؟

نباید بعد از خرید بلافاصله از لباس زیر استفاده کنیم . لباس زیر خریداری شده به احتمال زیاد با سطوح مختلفی برخورد داشته و آلوده شده باشد . حتما بعد از خرید آن را بشویید و در صورت امکان با نور افتاب ضدعفونی کنید و سپس از آن استفاده بفرمایید.

سایز لباس زیر

صفحه راهنمای سایز لباس زیر برای راحتی شما طراحی شده است. در این صفحه بزودی می توانید سایز مناسب بدن خود را دقیقا مشاهده و انتخاب بفرمایید .

مدل لباس زیر

مدل لباس زیر

لباس زیر از مدل های بسیار زیادی برخوردار است و دلیل آن نیز بسیار ساده است. زیرپوش ها مهمترین لباس برای هر زن و مرد است که در طی زندگی به صورت طولانی و همیشگی استفاده می کند.

بر اساس جنسیت، مدل های لباس زیر بر اساس زیر است:

 1. لباس زیر زنانه
 2. لباس زیر مردانه
 3. لباس زیر بچه گانه

دسته بندی لباس زیر زنانه نیز به دلیل گستردگی خود به موارد زیر تقسیم می شود:

 1. شورت
 2. سوتین
 3. ست شوت و سوتین

زیر پوش ها بر اساس مدل ها به انواع مختلفی شامل این موارد دسته بندی می شوند:

 1. لباس زیر فانتزی
 2. زیرپوش ساده
 3. زیرپوش بیکینی
 4. شورت پادار
 5. شورت و سوتین گیپوری
 6. ست زیر پوش توری
 7. شورت ضد حساسیت
 8. لباس زیر زنانه شیک
 9. و…

در صفحه انواع لباس زیر ، به تفصیل 40 مدل از انواع لباس زیر را شرح داده ایم. انواع آن و حتی عکس های مدل های مختلف آن را می توانید در این مقاله مشاهده بفرمایید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفا با نوشتن نظرات و تجربیات خود ، به دیگران در انتخاب بهتر نیز کمک کنید برای اخترام به شما و رعایت اصول رازداری صرفا نام کوچک شما قابل مشاهده خواهد بود.

به قید قرعه به بهترین نظرات شما هدایای نفیسی اهدا خواهد شد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “مهمترین خصوصیات لباس زیر که باید حتما بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.