راهنما خرید لباس زیر, همه چیز درباره لباس زیر که باید بدانید

سوتین مخصوص بارداری؛ فواید، ویژگی ها و زمان استفاده

سوتین بارداری و همه اطلاعات مهم در مورد آن

مدت زمان تخمینی مطالعه: 7 دقیقه

در دوران بارداری، حتما مادران نیاز است که از سوتین مناسب و راحت بارداری استفاده کنند؛ چرا که هم پشتیبانی خوبی از سینه ها را در پی دارد و هم با افزایش سایز سینه؛ اندازه سوتین هم بزرگ می شود. سوتین مخصوص بارداری ، که به آن سوتین بارداری نیز گفته می شود، یکی از لباس زیر های مخصوص و اساسی برای مادران حامله است.

در این مقاله مفید برای بانوان باردار، به ویژگی های مهم سوتین بارداری، زمان مناسب استفاده از آن، عوارض نبستن سینه بند بارداری و تفاوت آن با سوتین شیردهی و معمولی خواهیم پرداخت.

تفاوت سوتین بارداری با سوتین شیردهی در چیست؟

سوتین های بارداری فقط برای دوران بارداری بانوان طراحی شده اند و اغلب کاپ های مخصوص شیردهی ندارند. این نوع از سینه بندها، به گونه ای طراحی و تولید شده اند که به سینه ها کوچکترین فشاری وارد نشود، پشتیبانی قوی از سینه صورت گیرد و متناسب با افزایش سایز سینه شما، اندازه کاپ سوتین مخصوص بارداری نیز افزایش پیدا کند.

تفاوت میان سوتین بارداری و سوتین شردهی در کاربرد و ویژگی های آن است
سوتین بارداری از سینه بانوی باردار پشتیبانی می کند اما سوتین های شیردهی برای شیردادن راحت تر مادر به فرزند طراحی شده است

سوتین های شیردهی، برای دوران شیردهی مادر طراحی شده است؛ اما اغلب می توانند در مراحل آخر بارداری نیز استفاده شوند. کاپ های سوتین شیردهی، به گونه ای طراحی شده اند که از طریق زیپ و یا دکمه می توان کاپ را پایین کشید و به کودک به راحتی شیر داد. در مقاله سوتین شیردهی؛ نکات مهم خرید و فواید استفاده از این نوع سوتین را آورده ایم که می توانید به آن مراجعه کنید.

چه زمانی باید از سوتین مخصوص بارداری استفاده کنیم؟

رشد سینه بانوان در دوران بارداری متفاوت است. اما بصورت کلی در پایان سه ماه اول بارداری، زمان مناسبی برای استفاده از سوتین های مخصوص حاملگی است. چرا که بعد از سه ماهگی مادر، تغییر بیشتری در سایز سینه ها اتفاق می افتد و اندازه دو الی سه فنجان کاپ سینه افزایش پیدا می کند.سینه بند بارداری به گونه ای طراحی شده اند که همزمان با بزرگ شدن سینه، اندازه کاپ سوتین هم بزرگ می شود.

پیشنهاد می شود هر سه ماه یکبار از سوتین جدید ویژه بارداری استفاده کنید. برای اندازه گیری سایز سینه خود هم کافی است به جدول راهنمای اندازه لباس زیر، لباس سکرت مراجعه کنید.

سوتین بارداری خوب چه ویژگی هایی دارد؟

در انتخاب سینه بند بارداری دقت فرمایید. یک سوتین بارداری مناسب باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • یک سوتین مخصوص بارداری باکیفیت، نرم و دارای حالت کشسانی مناسب است و با این وجود پشتیبانی مناسبی از سینه ها انجام می دهد.
 • سینه بند مخصوص حاملگی، معمولاً در سه ماهه دوم بارداری که سینه ها بزرگتر می شوند به راحتی  سفت می شود.
 • نوار زیر نیم تنه باید از الاستیک با کیفیت بالا ساخته شود، بنابراین می تواند کشش داشته باشد ،اما شکل خود را حفظ کند.
 • طرح کاپ فنجان کششی است و برای حمایت از سینه مادران باردار طراحی شده است، حتی اگر دو الی سه سایز افزایش سایز داشته باشند.(اندازه فنجان، همچنین اندازه باند).
 • در انتهای باند و کمری این نوع سوتین باید تعداد قزن های تنظیم کننده زیادی داشته باشد، که مادران باردار بتوانند به راحتی با افزایش سایز سینه شان آنرا تنظیم کنند.
 • این نوع سینه بند باید فضای زیادی برای کشش در اطراف نیم تنه و پشت داشته باشد و حس راحتی به مادران باردار بدهد.
 • بندهای سوتین نباید فشاری به شانه هایتان وارد کند.
 • یک سینه بند بارداری مناسب باید، سینه های حساس و در حال رشد یک زن باردار را در خود جای دهد و برای یک دوره سه ماه مناسب باشد.
 • داخل کاپ فنجان سینه بند نرم و لطیف باشد، به طوری که به نوک سینه ها فشاری وارد نکند و مادران در طی بارداری حس راحتی داشته باشند.
 • بند کمری سوتین مناسب حاملگی باید پهن باشد و کل حجم سینه را در کاپ سوتین جای دهد تا پشتیبانی محکمی از سینه ها انجام گیرد.
 • سوتین در دوران بارداری باید به حدی از سینه های مادر حامله پشتیبانی کند که با انجام ورزش و فعالیت های روزمره تکان نخورد و درد ایجاد نکند.
 • سوتین های بارداری، در دو نوع سوتین فنردار و سینه بند بدون فنر عرضه می شوند. به این دلیل که راحتی مادر در دوران بارداری در الویت هست؛ بهتر است از سوتین های بدون فنر استفاده گردد. سوتین مخصوص بارداری فنردار امکان دارد که به دلیل افزایش کاپ سینه مادر؛ فنرش خارج شود و یا رد سیم بر روی بدن مادر بماند.
 • حتما جنس سوتین راحت و باکیفیت بارداری باید از نخ باشد، در زمان خرید حتما به این نکته توجه کنید.
 •  پارچه این نوع سوتین به گونه ای طراحی شده است که با افزایش سایز سینه در دوران بارداری به راحتی کشش پیدا کنند و با کوچکتر شدن سینه، به حالت اولیه خود برگردند.
سوتین بارداری همراه با افزایش حجم سینه بانوی باردار، سایز خود را مطابقت می دهد
در تولید سوتین بارداری؛ از پارچه های انعطاف پذیر استفاده می کنند تا همراه با افزایش سایز سینه مادر باردار، افزایش سایز داشته و به بافت سینه فشار وارد نکند

چرا در دوران بارداری، نباید از سوتین های معمولی استفاده کرد؟

خیلی از مادرانی که در دوران حاملگی به سر می برند، سوال می کنند که چرا متخصصان تاکید می کنند تا در زمان بارداری باید از سوتین های مخصوص استفاده کرد!؟ چرا نمی توان از سوتین عادی و روزمره خود استفاده کرد؟ بعضی از مادران باردار، سوتین عادی را در سایز بزرگتر خریداری می کنند؛ این یک اشتباه محض است!

سوتین های معمولی، عموما از ترکیبی از ویسکوز و پلی استر ساخته می شوند، در حالی که سوتین های مخصوص بارداری با ترکیب  پارچه های باکیفیتی، مانند نایلون، اسپندکس با پوشش پنبه تولید می شوند. این مواد در حالی که همیشه از پشتیبانی کافی برخوردار هستند با بدن در حال رشد شما منبسط می شوند.

ساختار و پارچه یک سوتین معمولی برای حمایت و پوشش کامل سینه های مادران باردار، طراحی نشده است. سینه بندهای معمولی فنردار؛ حالت کشسانی نداشته و متناسب با افزایش سایز سینه جا باز نمی کنند. اگر در دوران بارداری از این نوع سوتین ها استفاده شود باعث فشار بر روی بافت و نوک سینه می شود.

استفاده از سوتین های بارداری چه فوایدی دارد؟

استفاده از سوتین مناسب بارداری، باعث کاهش کشش بافت سینه و در نتیجه مانع صدمه به آن ها می شود. پوشیدن سوتین های بارداری ورزشی، در زمان فعالیت های سنگین یا انجام ورزش، تکان های شدید سینه را به حداقل می رساند و پشتیبانی زیادی از سینه ها به عمل می آورد. برای دیدن شیکترین مدل سوتین های ورزشی کلیک بفرمایید.

به دلیل پشتیبانی قوی سوتین های مخصوص بارداری، مانع از افتادگی و شل شدن سینه ها می شود. به گفته بسیاری از متخصصان پزشکی، افتادگی سینه؛ می تواند باعث پاره شدن بافت پستان شود. در حالی که استفاده از سوتین های نخی بارداری به شما کمک می کند تا کمر درد و استرس را کاهش دهید.

سوتین بارداری به بانوان باردار کمک میکند و مانع از افتادگی سینه می شود
سوتین بارداری؛ با حمایت و پشتیبانی از سینه ، از درد گردن و درد قسمت بالای کمر پیشگیری می کند

یک سوتین مناسب بارداری، وضعیت متعادلی ایجاد می کند که می تواند به شما در، درد قسمت فوقانی کمر کمک کند.

سینه های سنگین می توانند باعث کشیدگی پشت و درد در آن قسمت شوند؛ اما استفاده از سوتین بارداری که منبسط می شود، توزیع مناسب وزن را انجام داده و از فشار روی شانه ها و گردن، می کاهد . همچنین مانع بروز ناراحتی و درد در مادران حامله خواهد شد.

من قصد شیر دادن ندارم، آیا من هنوز هم نیاز به خرید سوتین بارداری دارم؟

حتی اگر بعد از زایمان، قصد شیردهی به کودک را نداشته باشید نیاز است که از سوتین بارداری استفاده کنید.

در دوران حاملگی سینه های شما به طور چشم گیری رشد می کنند و سنگین می شوند و اگر می خواهید دچار افتادگی سینه و کمر درد نشوید، به سوتین های ویژه بارداری نیاز خواهید داشت.

سخن آخر

زنان در دوران بارداری، تغییرات جسمی و روحی فراوانی را تجربه می کنند؛ به همین دلیل پوشیدن سوتین بارداری که بتواند سینه های مادران حامله را پوشش بدهد بسیار مهم و ضروری است.

با پوشیدن سینه بند مناسب بارداری، اطمینان حاصل خواهید کرد که، از راحتی و پشتیبانی برخوردار هستید و دچار افتادگی سینه و کمر درد نمی شوید. شما می توانید با کیفیت ترین سوتین های راحت بارداری را، از فروشگاه معتبر لباس زیر، لباس سکرت خریداری کنید.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “سوتین مخصوص بارداری؛ فواید، ویژگی ها و زمان استفاده

 1. سوسن گفت:

  این سوتین های بارداری رو خودتون موجود دارید برای خرید؟

  1. lebassecret گفت:

   سوسن عزیز، برای مشاهده و خرید تمام مدل های لباس زیر بارداری به فروشگاه لباس زیر برند lebassecret مراجعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.