راهنما خرید لباس خواب, مطالب عمومی

رنگ بندی و همه اطلاعات مهم درباره پارچه ساتن ابریشم

رنگ بندی ساتن

در این جا رنگ بندی پارچه ساتن ابریشم را مشاهده می کنید. در نظر داشته باشید که این ویدیو ها با دوربین های حرفه ای فیلم برداری می شوند اما در مورد رنگ بندی کارهای مانند پارچه ساتن ابریشم ، به دلیل اختلاف طیف رنگی دوربین و مانیتور ، یک طیف رنگی کوچک متفاوت از فیلم است.

 

چرا بهترین انتخاب، ساتن ابریشم است!؟

بدون شک انتخاب های زیادی برای انتخاب پارچه مناسب لباس شب و یا لباس خواب وجود دارد اما واقعا چرا محبوب ترین و بهترین نوع آن ، پارچه ساتن ابریشم است و دلیل محبوبیت زیاد آن نزد مردم و صنعت پوشاک چیست!!. برای جواب به این سوال باید با تمام نقاط قوت این پارچه لوکس آشنا شوید.

خصوصیات پارچه ساتن ابریشم

خصوصیات پارچه ساتن ابریشم

در زیر مهم ترین خصوصیاتی که این پارچه لوکس را از سایر انتخاب ها متمایز کرده است را با هم مرور می کنیم تا کاملا دلیل انتخاب این پارچه خاص در صنعت مد و پوشاک انواع لباس خواب دخترانه و لباس خواب مردانه و حتی لباس زیر زنانه را درک کنیم.

مهم ترین خصوصیات پارچه ساتن ابریشم به شرح زیر است:

 1. پارچه ساتن ابریشم بسیار نرم و لطیف است
 2. وزن کمی دارد ( تا حدی که پوشیدن آن را حس نخواهید کرد)
 3. به صورت چهار فصل سال قابل استفاده است
 4. قیمت منطقی و اقتصادی دارد ( در مقایسه با سایر پارچه ها و خصوصیات آن ها بسیار مقرون به صرفه است)
 5. براقیت و جلوه زیبا و خاصی دارد
 6. از تنوع رنگ بندی شیکی بهرمند است
 7. جلوه و پرستیژ شما را چند برابر می کند
 8. بسیار مقاوم ، محکم و با دوام است
 9. جزو پارچه های لوکس و اعیانی نشین شمرده می شود
 10. محبوب ترین نوع پارچه در صنعت مد و پوشاک است

چرا بهترین پارچه برای لباس خواب ساتن ابریشم است!؟!

ساده است . یک لباس خواب خوب تمام خصوصیات پارچه ساتن که در بالا گفته شده است را نیاز دارد. نرمی و لطافت، کیفیت بالا، دوام و استحکام، قیمت منطقی و از همه مهم تر راحتی در کنار زیبایی و دلربایی بی حد ساتن ابریشم ، دلیل استفاده از این پارچه لوکس در صنعت مد و مدلینگ لباس به خصوص لباس های خواب دخترانه و یا مردانه است.

برای رعایت مهم ترین استاندارها برای لباس خواب می توانید روی این پارچه خاص و لوکس حساب کنید.

انواع مختلف ساتن چیست؟

انواع مختلف ساتن چیست؟

ساتن ها بر اساس نوع ساخت آن ها در درجات مختلفی دسته بندی می شوند که مهمترین آن ها شامل این موارد است:

 • ساتن ابریشم
 • ساتن کش
 • ساتن زیر آستری
 • ساتن فرانسه
 • ساتن امریکایی

پارچه ساتن ابریشم:

در بالا تمام خصوصیات این نوع از پارچه ساتن را که شامل کیفیت و زیبایی و نرمی و لطافت و … بود را باهم مرور کردیم. بهترین نوع ساتن بدون شک مدل ساتن ابریشم است که خصوصیات زیادی دارد و ایده آل ترین پارچه برای استفاده و راحتی و زیبایی شما است.

موارد استفاده از ساتن ابریشم:

استفاده در صنعت مد و پوشاک شامل لباس خواب زنانه ، لباس زیر ، اکسسوری خواب ، روبالشتی – روتختی ، کلاه ساتن و در کل هر آنچه که نیاز به پارچه ای زیبا و بادوام و لوکس دارد.

پارچه ساتن آمریکایی:

ساتن آمریکایی نوعی از پارچه ساتن است که از ضخامت زیادی برخوردار است. وزن زیادی و حالت مات از جمله خصوصیات ویژه این مدل از پارچه ساتن است.

پارچه ساتن آمریکایی چه استفاده ای دارد؟!

از این پارچه بیشتر برای تولید لباس های مجلسی و لباس عروس استفاده می شود.

پارچه ساتن فرانسه:

ساتن فرانسه نیز تقریبا همانند ساتن آمریکایی است . وزن زیاد و طرح مات پارچه و ضخامت زیادی دارد البته به دلیل استفاده از مواد نامرغوب در ساخت آن، همچون ساتن کش از قیمت پایینی برخوردار است.

پارچه ساتن کش :

ساتن کش همانند ساتن زیر آستری ، نوعی نامرغوب از این پارچه به شمار می رود که به دلیل استفاده از مواد پلاستیکی بیشتر در آن ، وزن زیاد و حالت کشسانی به نسبت زیادی دارد. قیمت پایین این سبک از ساتن باعث محبوبیت آن نزد سودجویان تولید کنند ای شده است که به کیفیت کار به هیچ وجه توجهی ندارند و صرفا به سود خود فکر می کنند.

این پارچه به دلیل استفاده از مواد اولیه نامرغوب از استحکام کمی برخوردار بوده و بافت پارچه درشت است. علت درشتی بافت ساتن کش نیز استفاده کمتر از مواد اولیه و در نتیجه قیمت پایین تر آن است. ساتن کش از رنگ بندی بسیار متنوعی برخوردار است . تقاضا برای این پارچه به دلیل حاشیه سود بالا و قیمت پایین افزایش داشته است.

از ساتن کش چه استفاده ای می شود؟!

از نوع ساتن کش در لباس های ارزان و در کل کارهای که نیاز به پارچه با کیفیت و با دوام ندارد و صرفا جهت تکمیل کردن کار و دادن جلوه ای موقت به لباس بهره می برند.

پارچه ساتن زیر آستری:

همانطور که از اسم این پارچه پیداست در اصل از این پارچه برای زیر لباس ها استفاده می کنند . این پارچه بسیار ارزان اما بدون کیفیت است و صرفا برای حمایت از لباس و یک پوشش جزئی از آن بهره می برند. نمونه های استفاده از این نوع ساتن را می توانید در زیر آستری کت ها و البته لباس خواب های بدون کیفیتی که در بازار ایران به اسم لباس خواب ترک به مردم می فروشند را مشاهده کرد.

پارچه ساتن زیر آستری ارزانترین نوع ساتن است به گونه ای که می توان هر متر مربع از آن را با قیمت ناچیز 15هزار تومان خریداری کرد.

موارد استفاده پارچه زیر آستری چیست؟!

از این نوع از ساتن عموما برای مواردی که کیفیت پارچه به هیچ وجه نیاز نیست مانند آستر زیر لباس های مجلسی و یا کت استفاده می کنند.

هشدار: لطفا مراقب سو استفاده افراد سودجو و فروش محصولات بدون کیفیت تولید شده با ساتن کش و ساتن زیر آستری که به نام برند های اروپایی و برند های لباس خواب ترک عرضه می شوند باشید. فراموش نکنید که هیچ ارزانی بدون دلیل نیست و متاسفانه ایران در تحریم است و واردات به ایران تقریبا به صورت کلی قطع شده است. پس فریب افراد سودجو را نخورید.

بهترین نوع ساتن کدام است؟!

برای فهمیدن بهترین نوع پارچه ساتن ابتدا باید با خصوصیات هر کدام از این مدل های پارچه ساتن آشنا می شدید. حال با توجه به گفته های قبلی و کنار هم گذاشتن شواهد دقیقا به این نکته پی خواهید برد که چرا ساتن ابریشم بهترین و محبوب ترین نوع ساتن است.

تفاوت ساتن ابریشم با ساتن کش و ساتن فرانسه در چیست!؟

هر کدام از انواع ساتن به دلیل نحوه استفاده از مواد اولیه و نحوه چینش تار و پود و همچنین کیفیت و نوع مواد اولیه به دسته های گفته شده در قسمت بالا تقسیم بندی می شوند. اما برای شما که اولین تجربه و شناخت کافی از ساتن را ندارید بسیار سخت است که بتوانید متوجه نوع ساتن شوید مگر از این موارد برای تشخیص ساتن ابریشم اصل از ساتن کش و ساتن فرانسه کمک بگیرید.

نحوه تشخیص ساتن ابریشم اصل از ساتن کش و ساتن فرانسه چگونه است!؟

نحوه تشخیص ساتن ابریشم اصل

برای تشخیص ساتن ابریشم اصل از انواع ارزان تر و بدون کیفیت تر آن به این موارد توجه بفرمایید.

1. استفاده از مقدار لطافت و نرمی ساتن در تشخیص ساتن ابریشم اصل:

لطافت و نرمی ساتن : ساتن ابریشم بسیار نرم و لطیف است اما انواع دیگر ساتن نیز به حدی نرم هستند که تشخیص را برای شما دشوار کنند پس به موارد دیگر بیشتر توجه کنید.

2. تشخیص انواع ساتن با استفاده از وزن پارچه :

وزن کم : ساتن ابریشم وزن به نسبت سبکی دارد این در حالی است که ساتن کش و ساتن فرانسه به نسبت همان اندازه مساوی اما وزن سنگین تری دارند (این به دلیل استفاده از مواد نفتی ارزان در پارچه است) تذکر ( ساتن زیر آستری نیز وزن بسیار کمی دارد اما کیفیت آن به حدی پایین است که با لمس آن کاملا متوجه جنس پایین و بدون کیفیت آن خواهید شد)

3. تشخیص ساتن اصل از طریق براق بودن و جلوه ساتن:

براقی : ساتن ابریشم از براقیت دلنواز و خاصی برخوردار است و درخشش آن را به وضوح می توانید مشاهده کنید اما در مورد ساتن کش ، این نوع از ساتن حالت مات تری نسبت به ساتن ابریشم دارد . ساتن فرانسه هم که به کل حالت مات و نه براق دارد و به راحتی می توانید آن را از این طریق تشخیص دهید.

4. تشخیص انواع ساتن از حالت لخت پارچه:

حالت لختی پارچه : همانطور که گفته شد ساتن کش و ساتن فرانسه وزن بیشتری نسبت به ساتن ابریشم دارد به همین دلیل حالت لختی ساتن ابریشم بسیار بیشتر از سایر انواع ساتن است . وقتی پارچه را تکان می دهید ساتن ابریشم چون سبک تر است به خوبی موج می زدند و به اصطلاح لخت تر از سایر انواع ساتن است. این ویژگی را می توانید در ویدیو محصولات به خوبی مشاهده و تشخیص دهید . یکی از دلایلی که فروشگاه های نامعتبر از گرفتن و نشان دادن لباس خود در ویدیو خودداری میکنند همین مورد است.

5. ساتن ابریشم اصل پارچه ای با بافت ریز است:

بافت ساتن

تار پود و بافت ریز پارچه : تار و پود ساتن ابریشم به صورت ریز و محکم است و با کشیدن خراب یا از هم باز نمی شود . هرچه بافت یک پارچه ریزتر باشد قطعا از استحکام بیشتری نیز برخوردار است. ساتن کش و ساتن زیر آستری بافت بسیار درشتی دارند و تار و پود آن ها را به راحتی و با کشیدن قسمتی از پارچه می توانید از هم جدا و آن را پاره کنید.

6. تشخیص نوع ساتن از طریق قیمت!:

قیمت پارچه: همیشه به این نکته توجه داشته باشید که هیچ ارزانی بدون حکمت نیست و هیچ چیز رایگانی وجود ندارد. مهمترین دلیلی که سودجویان از ساتن کش و ساتن زیر آستری در تولید لباس استفاده می کنند قیمت پایین این پارچه ها است. شاید یکی از مهم ترین دلایل شما برای تشخیص پارچه ساتن ابریشم اصل قیمت آن باشد. هم قیمت پایین و هم قیمت های بالا و فضایی نشانه ای از کلاه برداری افراد سودجو است. البته توجه داشته باشید که ساتن آمریکایی از ساتن ابریشم گران تر است و دلیل آن هم استفاده از مواد اولیه بیشتر برای ضخامت بیشتر پارچه است ولی این خود معایبی مانند وزن سنگین لباس را در پی دارد.

7. اعتبار فروشنده در تشخیص ساتن اصل به شما بسیار کمک خواهد کرد:

اعتبار فروشنده لباس های ساتن را به راحتی می توان تشخیص داد! کافیست به این موارد دقت کنید. آیا ویدیو پارچه و لباس را برای شما تهیه کرده است؟ این مورد شاید برای فروشنده شامل هزینه زیادی باشد اما بسیار مهم است که از محصولات خود ویدیو های بدون افکت و واقعی و در کمال صداقت و از نمای نزدیک تهیه کرده باشد. شما می توانید به راحتی از طریق ویدیو محصولاتی مانند لباس خواب و لباس زیر ، کیفیت پارچه مورد استفاده را تشخیص خواهید داد فقط لازم است به حالت لختی پارچه توجه کنید . ساتن های نامرغوب و ارزان به دلیل وزن زیاد خود ، لخت نیستند و با تکان دادن آنها حالت موج زیادی به خود نمی گیرند.

به نظرات مشتریان که در پایین هر محصول وجود دارد دقت کنید. نظرات مشتریان می تواند تجربه دیگران از خرید آن محصول را برای شما به وضوح نشان دهد. البته در پیج های اینستاگرام و .. بجز سایت اینترنتی این امکان وجود ندارد.

فروشگاه معتبر از تبلیغات دروغین مانند دو خرید دو عدد رایگان استفاده نمی کند. توجه داشته باشید که از لحاظ عرفی و شرعی فروشنده حق دارد مقدار جزئی مشخصی سود روی محصول خود قرار دهد. وقتی با چنین شعار های مواجه می شوید مطمئن باشید که جز کلاه برداری نیست و حتی اگر هم واقعی باشد پس قیمت های آن شرکت به گونه ای است که سر به فلک خواهد کشید و برکت از خود بدور خواهد کرد.

ساتن ابریشم زیبا در مورد شسشتو حساسیت های را با خود به همراه دارد . برای راهنمای نحوه شستشو و اتو زدن و خشک کردن لباس ساتن به این صفحه مراجعه بفرمایید.

نوشته های مشابه

11 دیدگاه در “رنگ بندی و همه اطلاعات مهم درباره پارچه ساتن ابریشم

 1. ترسا گفت:

  من دوستم ازتون خرید کرده بود خیلی راضی بود جنساتون واقعا ساتن ابریشم اصل بود. خودمم ازتون لباس خواب و لباس زیر سفارش دادم بیصبرانه منتظرم برسه🤩

 2. مرضیه گفت:

  من به ویدیو معرفی لباس خواب هاتون دقت کردم. مشخص بود وقتی پارچه تکون میدین چقدر ساتن لَخت بود و سبک . ازتون خرید کردم دستم رسید تازه متوجه شدم چقدر فرق داره . قبلا از اینستاگرام از منگولیا خرید کرده بودم ساتنش انگار پلاستیک بود قیمتش پایین تر از شما بود اما یک بار بیشتر نتوستم استفاده کنم

 3. شهربانو گفت:

  ساتن فرانسه که اصلا جنس مناسبی نیست برای لباس خواب! هم خیلی کلفته و هم خیلی ظخیم! برای پرده بهتر تا استفاده در تولید لباس خواب

 4. سمیرا گفت:

  واقعا راست میگن هیچ ارزونی بیحکمت نیست ها! من از اینستاگرام لباس خواب خرید کرده بودم ارزون بود ولی وقتی دستم رسید حالم بهم خورد از جنس و کیفیت . از شما به خاصر ویدیو محصولاتی که تو سایت داشتین و نماد اعتماد ملیتون خرید کردم و واقعا خدا بهتون برکت بده برای جنس ساتن ابریشم خوبی که استفاده می کنید.

 5. ماریا گفت:

  رنگ طلای ساتن ابریشمتون خیلی شیک بود من ازتون لباس خواب طلایی خرید کردم فوق العاده بود ممنونم

  1. lebassecret گفت:

   ماریا عزیز، ما از شما برای انتخاب لباس سکرت سپاس گذاریم. پیشنهاد می کنیم از شیکترین مدل های لباس زیر؛ شورت و سوتین زنانه هم دیدن بفرمایید.

 6. سارا گفت:

  لطفا نحوه شستشو و لکه بری لباس و پارچه ساتن رو هم بنویسید

  1. lebassecret گفت:

   سارا عزیز، در این صفحه، تمام رهنمای شستشو و نگه داری از لباس و پارچه ساتن نوشته شده میتونید مطالعه بفرماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.