راهنما خرید لباس زیر

همه سوالات و اطلاعات مهم در مورد سوتین

سوتین

فهرست مطالب

سوتین جزو دسته بندی لباس زیر زنانه است که بین خانم ها از محبوبیت زیادی برخوردار است و برای خوش فرم تر نشان دادن سینه و گاهی حتی بزرگتر نشان دادن سینه ها از آن استفاده می شود . سوتین در انواع مدل ها در بازار موجود است که در مقاله انواع مدل سوتین آن را به تفصیل توضیح دادیم. در این مقاله به مهم ترین سوالات ضروری درباره سوتین و جواب آن ها پرداخته ایم تا اطلاعات مهمی که هر زنی درباره لباس زیر باید بداند را به شما عزیزان بیان کنیم.

چرا باید از سوتین استفاده کنیم؟

چرا باید از سوتین استفاده کرد؟

شاید این مهم ترین سوالی باشد که هر خانمی از ابتدای سن بلوغ از خود می پرسد! با ما همراه باشید تا جواب دقیق این سوال اساسی را بدانید.

عوارض استفاده نکردن از سوتین چیست؟

عوارض استفاده نکردن از سوتین چیست؟

سینه خانم ها از چربی و عضله تشکیل شده است که سنگینی بار آنها روی شانه و گردن می افتد. یکی از عوارضی که نبستن سوتین دارد این است که باعث افتادگی سینه شده و سرشانه و گردن را به سمت جلو خم کرده و در آینده امکان به وجود آمدن قوز گردن و کمر خواهد شد .

همینطور نیروی جاذبه باعث افتادگی سینه می شود اما با بستن سوتین با سایز مناسب (نه گشاد و نه خیلی تنگ) می توان تاثیر آن را به حداقل رساند .

البته که با گذشت زمان و رسیدن زنان به سن بالا سینه ها افتاده و شل و اندکی چروک می شوند.  اما با مراقبت و پوشیدن سوتین مناسب و انجام دادن ورزش های روزمره و رژیم غذایی مناسب در سنین نوجوانی و جوانی می توان تغییرات آن را در سنین بالا به حداقل رساند و از بروز این عارضه پیشگیری کرد.

معایب استفاده کردن از سوتین نامناسب

استفاده از سوتین، برای دختران و زنان بعد از بلوغ و اغلب اوقات قبل از آن بسیار مهم است. عملکرد اصلی سوتین، پشتیبانی از وزن، سنگینی و ساختار پستان است. اگر شما از سوتینی با سایز، جنس، کیفیت و پشتیبانی بالا استفاده نکنید با گذشت زمان دچار افتادگی سینه خواهید شد. آویزان شدن پستان؛ کمر درد را به بار می آورد. در خرید سوتین زنانه مناسب دقت زیادی داشته باشید.

ضررهای استفاده از سوتین چیست!؟

رابطه سرطان سینه و سوتین در خانم ها

یکی دیگر از سوال های پر تکرار بانوان که ذهن آنها را بسیار درگیر کرده است این است که:

 آیا پوشیدن سوتین ضرر دارد ؟

آیا استفاده از سوتین باعث بیماری سرطان سینه می شود ؟

 آیا در هنگام خواب نباید از سوتین استفاده کنیم ؟

پژوهش های فراوانی در ارتباط با بستن سوتین و سرطان سینه در بانوان انجام شده است با قطعیت نمی توان گفت که بستن سوتین باعث سرطان سینه می شود .

ولی در مطالعاتی که در مورد این موضوع در آمریکا انجام شد . متوجه شدند زنانی که بیشتر از نیمی از روز از سوتین های تنگ که سینه را فشرده کرده و رکاب کاملا تنگ استفاده می کنند بیشتر از دیگر بانوان در خطر ابتلا به سرطان سینه هستند .

چرا که وقتی بانوان سوتین تنگ و محکم استفاده می کنند سینه هایشان را تحت فشار زیادی قرار می دهند و همین امر سبب بسته شدن راه های لنفاوی سینه می شوند و باعث ایجاد برجستگی خواهد شد . همچنین مایعی که به صورت تدریجی در آن جمع شده متورم می شود و احتمال تبدیل شدن به کیست را در سینه آنها افزایش می دهد.

از استفاده از سینه بند های تنگ و فشرده جدا خودداری بفرمایید. برای مشاهده و خرید شیکترین سوتین های زنانه با کیفیت به فروشگاه مراجعه فرمایید.

آیا باید در تمام شب و روز از سوتین استفاده کنیم؟

سوتین

توصیه متخصصان پوشیدن سوتین در تمام طول 24 ساعت روز نمی باشد.

پوشیدن سوتین در شب و هنگام خواب

در هنگام خواب بهتر است از سوتین استفاده نکنید!. خصوصا از پوشیدن سوتین تنگ جدا خودداری کنید چرا که دمای مرکزی بدن افزایش پیدا کرده و احساس سنگینی در قفسه سینه ایجاد می کند و مانع از داشتن خوابی راحت و آسوده می شود . خصوصا خانم های که در زمان خواب سوتین فنردار پوشیده اند، این کار علاوه بر اینکه بر روی قفسه سینه فشار وارد می کند احتمال اینکه فنر سینه بند در رفته و خراش بر روی سینه بر جای بگذارد وجود دارد.

متخصصان توصیه می کنند هنگام خواب از پوشیدن سوتین خودداری کنید

 توصیه متخصصین این است که در زمان خواب از سوتین استفاده نکنید، بخصوص سوتین تنگ یا جک دار و فنر دار برای زمان خواب اصلا مناسب نیستند . در صورت تمایل به استفاده سوتین در هنگام خواب از سوتین های نخی متناسب با سایز خود استفاده کنید . تا خوابی آرام داشته و دچار بیماری های پوستی نشوید .

همچنین پوشیدن سوتین تنگ و نامتناسب با رکاب تنگ فشار بر روی سرشانه ها و گردن ایجاد کرده و باعث ایجاد کمر درد و قوز گردن می شود .( در مقاله عفونت های واژن و لباس زیر در مورد بیماری های پوستی ناشی از لباس زیر به صورت جامع آموزش داده ایم و راه های پیشگیری از بیماری های واژینال و قارچ های نواحی خصوصی بدن را آموزش داده ایم)

با اشاره به این موضوع که هنوز محققان دلیل کافی برای مضرات بستن سوتین هنوز بدست نیاوردند ولی توصیه می کنیم که از سینه بند تنگ و فنر دار به مدت طولانی استفاده نکنید .

سوتین با قیمت و کیفیت مناسب! از کجا بخریم!؟

سوتین ارزان و قیمت مناسب

سوتین ها در مدل ها و طرح ها و رنگ های گوناگونی تولید و عرضه می شوند. سینه بند، جنس های مختلفی دارد که می تواند توری ، ساتن ، نخی و … باشد . به همین دلیل با انواع قیمت ها در بازار موجود است . بسته به نوع کش و دانتل و پارچه و قزن مورد استفاده قیمت سوتین ها متغیر است.

فروشگاه های معتبر متعددی برای تولید و عرضه انواع شورت و سوتین باکیفیت با قیمت های مناسب یافت می شود. اما کیفیت لباس زیر برای شما بسیار مهم است زیرا با اندام های حساس شما به صورت مستقیم در ارتباط است . شما می توانید با کیفیت ترین مدل های سوتین را از فروشگاه لباس زیر برند معتبر و ثبت شده لباس سکرت تهیه نمایید.

مهمترین فاکتور در تعین قیمت سوتین

کیفیت سینه بند

جنس پارچه سوتین

مدل سوتین و سختی تولید آن

بند ها و رکاب ها و کش های استفاده شده

نوع اسفنج مورد استفاده در سوتین

جنس پارچه و کش و رکاب سوتین از اهمیت بالای برخوردار است چرا که اگر از کیفیت پایینی برخوردار باشد با چند بار شستشو و استفاده در کوتاه مدت غیر استفاده می شوند و ضرر مالی و  به بار می آورند.

جنس نامرغوب سینه بند همچنین باعث بوجود آمدن بیماریهای پوستی می شود.

جنس نامرغوب سینه بند می تواند باعث حساسیت و بیماری های پوستی شود.

سوتین زنانه

حتما شنیده اید که هیچ ارزانی بدون حکمت نیست ! دقت داشته باشید از فروشگاه معتبری خرید کنید وگرنه ممکن است یا هیچ بسته ای دریافت نکنید یا جنسی بی کیفیت و نامرغوب که شما را دچار مشکل یا بیماری می کند را برای شما ارسال کنند . حداقل کاری که برای انتخاب فروشگاه معتبر می توانید انجام دهید چک کردن نماد اعتماد الکترونیک سایت است که از طریق سایت اینماد برای شما نمایش داده شده و می توانید به راحتی چک کنید.

برای خرید سوتین مناسب به فروشگاه برند های معتبری مانند لباس سکرت مراجعه فرمایید . شما می توانید شیک ترین و جدید ترین مدل های سوتین را در فروشگاه لباس زیر lebassecret مشاهده و خریداری نمایید.

اولین کار بعد از خرید سینه بند چیست؟

خرید سوتین

توجه داشته باشید حتما سعی کنید بعد از خرید هر نوع لباس زیری حتما آن را بشیویید و ضد عفونی کنید . این مساله بسیار مهم است چرا که لباس زیر به صورت مستقیم با اندام های خصوصی شما در ارتباط است و ممکن است باکتری ها و ویروس های نهفته ای بر روی آن موجود باشد که به راحتی برای شما مشکلات بسیار جدی و جنسی ایجاد خواهد کرد. لباس زیر زنانه ممکن است قبل از رسیدن به دست شما با هزاران شیء برخورد کرده باشد و از طریق آن آلوده شود. ما در مقاله آموزش شستشو لباس زیر مهمترین نکاتی که باید در مورد شستشو بدانید را بیان کرده ایم.

شما می توانید شیکترین مدل های ست لباس زیر زنانه را در این صفحه مشاهده ویا خریداری فرمایید.

کرست یا سوتین ! کدام صحیح است!؟

کرست

خیلی از افراد به اشتباه تصور می کنند کرست همان سوتین است و هم معنی هم هستند و عده ای بر این باورند که کرست نام قدیمی سوتین است . در حالی که این تصور کاملا اشتباه بوده و واقعیت این است که کرست و سوتین دو لباس متفاوت در دسته لباس زیر هستند .

تاریخچه پیدایش کرست به زمان های گذشته بر می گردد . کرست ها از بالای سینه شروع شده و عموما تا پایین کمر و یا باسن امتداد پیدا می کنند و همانند یک کمربند پهن می مانند . در حالی که سوتین فقط بخش سینه را پوشش داده و سینه ها را به سمت بالا کشیده و خوش فرم تر نشان می دهد.

کرست ها در زمان های گذشته از محبوبیت فراوانی برخوردار بودند زیرا که باعث می شد کمر بارک تر و جذاب تر دیده شود و همینطور سینه را خوش فرم تر نشان می داد.

امروزه نیز کرست ها به شکل های متفاوت در بازار وجود دارند . برای مثال کرست های فانتزی که عموما از تور و ساتن برای تولید آن استفاده می کنند. این مدل لباس زیر زنانه که به صورت لباس های بادی بوده و در نوع لباس های فانتزی بسیار جذاب هستند، چرا که زنان را لاغرتر ، کمر باریک تر و جذاب تر نشان می دهد . همچنین کرست های وجود دارند که تا پایین باسن امتداد داشته و به صورت دامن چین دار و یا طبقه طبقه هستند .

قیمت کرست

کرست ها در طرح ها و رنگ های متفاوت در بازار موجود هستند که بنا به کیفیت آن ها قیمت متفاوتی هم دارند . قیمت کرست ها بسته به نوع پارچه به کار رفته و کش بکار گرفته شده و کیفیت آن متغیر است.

خرید کرست

برای مشاهده و خرید جدیدترین مدل های کرست زنانه به فروشگاه لباس سکرت مراجعه بفرمایید. تمام اطاعات و عکس و فیلم مدل های کرست زنانه در محصولات فروشگاه موجود است.

چگونه سایز مناسب سوتین را پیدا کنیم؟

سایزبندی سوتین

مراقب باشید! انتخاب سایز اشتباه سوتین می تواند به شما آسیب بزند. همانطور که در بالا گفتیم سایز نامناسب می تواند احتمال ابتلا به سرطان را در شما بیشتر کند. در صفحه راهنمای انتخاب سایز لباس زیر ، نحوه آموزش انتخاب سایز مناسب را آموزش داده ایم، تا به راحتی سایز دقیق و مناسب خود را انتخاب فرمایید.

نشانه های اشتباه بودن سایز سوتین ؟

خیلی وقت ها پیش آمده سوتین خریداری کرده ایم و بعد پوشیدن احساس رضایت نکرده ایم این نارضایتی می تواند به دلیل انتخاب سایز نادرست لباس زیر باشد. چند نشانه که سایز مناسب سوتین خود را انتخاب نکرده اید را براتان می آوریم :

 1. افتادن دائمی رکاب :یعنی زمانی که شما بند سوتین را هم تنظیم و کوتاه کردید باز رکاب سوتین از سرشانه هایتان بیفتد . این به این معنی است که سایز سینه بند یا سوتین خود را بزرگتر خریداری کرده اید و یا کش رکاب سوتین درجه پایین داشته و بعد چند بار استفاده وا رفته و شل شده .
 2. بالا رفتن مداوم بند کمری : زمانی که بند کمری سوتین شما مدام به سمت بالا کشیده می شود و مرتب شما آن را باید به سمت پایین بکشید بدون شک کار آزاردهنده ای است . اگر شما رکاب سوتین خود را و همچنین غزن بند کمری سینه بند را تنظیم کردید و همچنان این مشکل را داشتید متاسفانه شما سایز خود را به درستی انتخاب نکرده اید .
 3. بیرون افتادگی سینه : زمانی که سینه های شما از کاپ سوتین و از بغل سوتین نزدیک به زیر بغل بیرون می زند این اتفاق به این معنی است که که شما سوتین کوچکتر از سایز خود خریداری کرده اید .

عمر سوتین چقدر است ؟

آخرین بار چه زمانی سوتین جدید خریداری کرده اید؟ اگر پاسخ شما بیش از شش ماه باشد احتمال زیادی وجود دارد که سوتین شما دچار سایش و فرسودگی شده باشد .

اگر از لباس زیر خود به درستی استفاده کنید و شستشو آن را با دست انجام دهید و در هوای آزاد آن را خشک کنید و رعایت کنید و تعداد سوتین محدودی نداشته باشید ، در این صورت می توانید بیش از 6 ماه از سوتین خود استفاده کنید . عمر لباس زیر بسیار به جنس آن بستگی دارد . انواع مدل ها، چه لباس زیر فانتزی و شورت و سوتین مجلسی باشد و چه شورت زنانه شیک و سوتین مجلسی، بهترین انتخاب قطعا مدل های باکیفیت تر است. زیرا علاوه بر زیبایی و از اندام های خصوصی شما مراقبت کرده و به آنها آسیب نمی رساند.

توجه داشته باشید به دلیل نوسانات وزن و همچنین ساییدگی طبیعی آن هر سوتین دارای تاریخ انقضا است .

محققان توصیه می کنند سوتین را هر 6 ماه و یا بعد 180 بار استفاده تعویض کنید .

اما همچنان تاکید می کنم کیفیت جنس پارچه و رکاب و کش استفاده شده بر سوتین بر روی عمر آن تاثیر گذار هست .

از چه نشانه های بفهمیم زمان تعویض سوتین فرا رسیده است ؟

 1. پشت کمری سوتین کشیده شده است
 2. کاپ سینه کشیده و بزرگتر شده است
 3. رکاب سوتین شل شده است
 4. خرابی پارچه
 5. سلیقه شما فرق کرده است

پشت کمری سوتین کشیده شده است :

پشت سوتین به مرور زمان کشیده و شل می شود و شما می توانید از طریق غزن های که در کمری سوتین هست آن را تنگ تر کنید، اما زمانی فرا می رسد که با بستن آخرین قلاب سوتین باز کمری آن شل و کشیده شده و سینه ها را به خوبی نگه نمی دارد این یک اخطار بزرگ برای تعویض سوتین است .

کاپ سینه کشیده و بزرگتر شده است :

زمانی که سینه ها در کاپ به خوبی قرار نمی گیرند و بین آنها فاصله می افتد و کاپ سینه شکل اولیه خود را از دست داده باشد ، زمان تعویض سوتین فرار رسیده است .

البته زمانی هم هست که سایز سینه ها بزرگ شده و از کاپ سوتین بیرون می زد این هم یکی از نشانه های تعویض است .

رکاب سوتین شل شده است :

واقعا آزاردهنده است که دائما بند سوتین را ببندید که از روی سرشانه های تان می افتد . این اتفاق نشان دهنده این است که رکاب سوتین وا رفته و زمان خرید سوتین جدید است.

خرابی پارچه :

پارچه بنا به جنس و کیفیت آن و نحوه ی شستشو و مراقب شما از آن ، طول عمر مشخصی دارد . زمانی که پارچه ، کیفیت رنگ و ایستایی اول خود را از دست داد در مورد تعویض سوتین خود شک نکنید .

سلیقه شما فرق کرده است:

زمانی هست سوتین شما کاملا سالم و زیبا هست اما شما دیگر تمایلی نسبت به آن ندارید و از استفاده کردنش لذت نمی برید . حالا زمان آن فرا رسیده به فروشگاه رفته و سوتین جدید خریداری کنید .

از چه سنی سوتین بپوشیم؟

سوتین

میانگین سن رشدی در دختران متفاوت است . بنابراین سن دقیقی را برای استفاده از سوتین نمی توان گفت . ولی میانگین سنی استفاده از سوتین در دختران سن 11 سالگی است . ولی گاهی رشد طبیعی دختران سریع است و شاید در 8 سالگی نیاز باشد از سوتین استفاده کنند و گاهی در سن 14 سالگی هم هیچ نیازی به استفاده از سینه بند نیست . در نتیجه به هیچ وجه نگران نباشد چون سرعت رشد افراد متفاوت است و جای هیچ نگرانی نیست .

بعضی اوقات دخترانی که سینه های آن به اندازه کافی رشد نکرده است دوست دارند سوتین استفاده کنند چون دوستشان از آن استفاده می کنند . موردی ندارد شما می توانید برای فرزندتان نیمتنه های دخترانه تهیه کنید .

دغدغه خیلی از مادرها این است که چه زمانی به فرزندنمان سوتین بدهیم ؟

زمانی که نوک سینه ها برجستگی کوچک پیدا می کنند زمان آن فرا رسیده که دخترتان از سوتین های تمرینی استفاده کند .

زمانی که سینه های یک دختر بتواند کاپ سینه را پر کند زمان آن فرا رسیده که دخترتان از سوتین های موجود در بازار و مناسب با سایز خود استفاده کند .

از چه سنی خانم ها شاهد افتادگی سینه خواهند شد ؟

عموما تا 50 سالگی افتادگی سینه رخ نمی دهد . مگر اینکه یائسگی در بانوان رخ دهد و سطح استروژن پایین بیاید . البته به لطف وجود جاذبه احتمال اینکه از سن 40 سالگی افتادگی سینه را تجربه کنید هست.

سوتین مناسب افتادگی چیست!؟

یکی از کاربردهای سوتین ها ، خوش فرم نشان دادن سینه است. در واقع سوتین ها از افتادگی سینه جلوگیری نمی کنند اما اگر سینه های افتاده دارید می توانید با پوشیدن سوتین های فنری و اسفنجی آن ها را خوش فرم نشان دهید.

سوتین مناسب افتادگی ، سوتین های فنری و اسفنجی هستند که می تواند شما را خوش اندام تر نشان دهد. البته بهترین راه برای پیشگیری و درمان افتادگی سینه در بانوان ، ورزش است. شما با انجام ورزش های تخصصی به راحتی میتوانید سینه های خود را به صورت طبیعی و ماندگار خوش فرم تر بشه.

بهترین رنگ سوتین چیست؟

همانطور که در مقاله بهترین رنگ لباس زیر با نشان دادن مطالعات و تحقیقات جدید علمی بیان کردیم ، طبق تحقیقات محبوب ترین رنگ سوتین برای خانم ها رنگ جذاب قرمز است. این رنگ برای بانوان بسیار زیبا و جذاب است و توجه هر چه بیشتر آنها را جلب می کند. شما عزیزان می توانید همچنین در مقاله نکاتی که درباره لباس زیر شورت و سوتین باید بدانید ، نکات مهمی را برای انتخاب سوتین مناسب خود را آموزش بینید.

نوشته های مشابه

9 دیدگاه در “همه سوالات و اطلاعات مهم در مورد سوتین

 1. سیما گفت:

  مقاله خوبی بود ممنونم. من همیشه برام سوال بود که عمر یه سوتین چقدر هست و چند مدت می تونیم ازش استفاده کنیم و این رو نمیدونستم که بعد از خرید سوتین باید اون رو بشوریم . ممنونم

  1. lebassecret گفت:

   سیما عزیز ، از فیدبک شما سپاس گذاریم . بله سوالات متداول و بسیار مهم زیادی در مورد سوتین بود که باید به آن ها پاسخ می دادیم . هر سوال دیگری نیز داشتید با پرسش در این متن ، خود را موظف به پاسخ به آن می دانیم. به امید فردای بهتر برای شما دوست عزیز

 2. دنیا گفت:

  چه جالب! من فکر می کردم کرست همون سوتین ! اخه از قدیم به اون اسم معروف بود

  1. lebassecret گفت:

   خیر دنیا عزیز، اسم این محصولات مانند کلمه گوجه فرنگی و کلینکس ، چون از ابتدا از خارج وارد شده به اشتباه در میان مردم رایج بوده است. کرست محصولی جدا با ویژگی های جدا از سینه بند یا همان سوتین است

 3. ثریا گفت:

  به نکات خوبی اشاره کرده بودین اینکه از سوتین بیش از ۱۸۰ بار نمیشه استفاده کرد .
  و همینطور دختر من ۱۲ سالشه و دوست داره سوتین استفاده کنه چون دوستانش استفاده می کنند در حالی من مانعش میشدم .
  طبق گفته شما براش سوتین مبتدی ها و یا نیمتنه ای خریداری می کنم

  1. lebassecret گفت:

   ثریا عزیز ، بله حق با شماست . همانطور که در مقاله نوشته شده است می توانید از سینه بند نوع سوتین مبتدی و یا سوتین نیم تنه ای برای ایشان استفاده کنید برای راهنمایی بیشتر پیشنهاد می کنیم صفحه انواع مدل های سوتین و کاربردهای آنها را مشاهده بفرمایید. برای شما و فرزند عزیزتان بهترین ها را آرزومندیم.

 4. ژاله گفت:

  مرسی از مقالتون
  من نمیدونستم بهتر که شب ها سوتین نپوشم حتی اصلا نمیدونستم چرا باید سوتین بزنم فکر میکردم از سر تکلیف و عادت باید استفاده کنم

  1. lebassecret گفت:

   ژاله عزیز ، شما همچنین می توانید در صفحه همه اطلاعات مهم درباره لباس زیر ، موارد مهمی که باید بدانید را مشاهده بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.