راهنما خرید لباس زیر

8 قانون لباس زیر برای زندگی سالم در بانوان

8قانون برای انتخاب لباس زیر مناسب

مدت زمان تخمینی مطالعه: 11 دقیقه

راهنمای انتخاب لباس زیر مناسب

آیا هرگز با خود فکر می کنید ، “آیا من این کار، درباره لباس زیر را اشتباه انجام می دهم؟” این ممکن است بخشی جدایی ناپذیر از برنامه روزمره ما باشد ، اما چیزی نیست که یک فرد عادی در مورد آن اطلاعات زیادی داشته باشد.

مثلا ، آیا می دانید چه پارچه های برای سلامت شما بهتر هستند یا زمان خاصی که کماندو رفتن (بدون لباس زیر بودن) بهتر است یا تاریخ انقضا برای لباس زیر وجود دارد؟

این قوانین ناگفته لباس زیر می تواند بر سلامت واژن شما تأثیر بگذارد و بسته به سبک زندگی شما ، حتی می تواند بر روحیه شما نیز تأثیر بگذارد!

بنابراین ما تحقیقات زیادی انجام دادیم ، چندین مطالعه بهداشت لباس زیر را انجام دادیم و با یک متخصص زنان و زایمان صحبت کردیم تا هشت قانون لباس زیر را برای زندگی جمع کنیم.

1. به طور کلی ، پارچه های طبیعی را انتخاب کنید – به طور خاص پنبه ای

شاید این را قبلاً شنیده باشید ، اما با وجود همه سبک های زیبا در پارچه های مختلف ، ارزش این را دارد که دوباره بگویید: پنبه بهترین پارچه لباس زیر است.

دکتر (Dr. Alyse Kelly-Jones, board-certified OB-GYN.) می گوید:”ناحیه خصوصی یا تناسلی خانم ها یک ناحیه بسیار حساس و ظریف است ، شبیه لب های صورت شما. شما باید با آن به آرامی رفتار کنید. “

ساده ترین و ملایم ترین پارچه برای لمس پوست شما و لباس زیر، پنبه است؟

بله ، پارچه پنبه همچنین قابل تنفس و جاذب است ، که می تواند به جلوگیری از عفونت های مخمری کمک کند.

Kelly-Jones توضیح می دهد: “از آنجا كه ترشحات واژن سالم است – مانند رطوبتی كه همیشه در دهان خود دارد – بنابراین می خواهید لباس های زیر رطوبت اضافی را به آرامی جذب كند.”

مواد مصنوعی مانند نایلون و spandex اجازه نفس کشیدن در منطقه را نمی دهند. در عوض ، آنها گرما و رطوبت را به دام می اندازند و زمینه مناسبی برای ایجاد عفونت های مخمری ایجاد می کنند.

2. سعی کنید هر روز لباس زیر خود را عوض کنید ، حتی اگر می خواهید بیش از یک بار!

به نظر می رسد که ما به طور معمول روزانه یک جفت لباس زیر می پوشیم و سپس آن را در لباسشویی قرار می دهیم تا شسته شود. این ممکن است همیشه لازم نباشد. از طرفی دیگر ، نباید احساس کنید که فقط به یک جفت در روز محدود می شوید.

بعضی از پزشکان می گویند اگر ترشح یا عرق زیادی نداشته باشید ، می توانید با پوشیدن یک جفت لباس زیر دو روز پشت سر بگذارید. اما اگر به دلیل تجمع ترشحات واژن احساس ناراحتی می کنید ، می توانید بیش از یک بار در روز آنها را تغییر دهید ، همانطور دکتر “کلی جونز” به بیماران خود یادآوری می کند.

او می گوید: “بسیاری از بیماران من از این رطوبت اذیت می شوند و مدام از آسترهای شلوار استفاده می کنند.” “من فکر می کنم این رفتار سالم نیست زیرا آسترها می توانند باعث ایجاد لکه و تحریک شوند. لباس زیر پنبه ای این مشکل را برطرف می کند و مناسبتر این است که بیش از یک بار در روز شورت خود را تعویض کنید. “

بعد از پوشیده شدن ، آنها را در ظرف شستشو بریزید تا آن را بشویید. برخلاف شلوار جین ، فقط برای صرفه جویی در انجام یک بار ، نباید لباس زیر را پوشید.

3. شب بدون لباس زیر بروید تا رطوبت را از بین ببرد

بحث در مورد اینکه آیا بدون لباس زیر به رختخواب رفتن بهتر است یا خیر بحث زیادی را به وجود آورده است.

برای کسانی که واژن سالم دارند ، هر دو گزینه مناسب است. برای کسانی که به طور منظم با عفونت های مخمری سر و کار دارند ، رفتن بدون رطوبت به رختخواب می تواند تفاوت ایجاد کند.

رفتن بدون مانع پارچه ای باعث می شود ناحیه خصوصی شما در شب نفس بکشد و از ایجاد رطوبت یا ایجاد محیط برای ساخت باکتری جلوگیری می کند.

دکتر كلی جونز می گوید: “من معتقدم كه ناحیه تناسلی مانند هر قسمت دیگر از بدن شما باید در معرض هوا باشد.”

اگر واقعاً احساس برهنه بودن را دوست ندارید ،دکتر کلی جونز توصیه می کند از لباس خواب گشاد استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید ، اگر بدون لباس زیر می روید ، اما نوع دیگری از لباس را می پوشید ، آنها باید مرتباً شسته شوند.

خرید بهترین مدل های لباس زیر زنانه و لباس زیر مردانه

4. لباسهای زیر متناسب و رطوبت ساز برای بیرون رفتن، بهتر است

باز هم ، اینکه آیا هنگام کار کردن بدون لباس زیر راحت بروید یا نه ، یک اولویت شخصی است. اگر شلوارکی پوشیده اید که لباس زیر رطوبت ساز است ، می توانید از لباس زیر چشم پوشی کنید.

پوشیدن چیزی بین شما و پارچه ممکن است راحت تر و حتی یک راه سالم برای عرق گرفتن باشد. به طور معمول ، این یک پلی استر با تکنولوژی بالا ، سبک و نرم است.

اگر انتخاب می کنید که یک جفت بپوشید ، كلی جونز خاطرنشان می كند: “مهمترین چیز این است كه مطمئن شوید متناسب است و باعث ایجاد لک نمی شود.

وقتی سایز ایده آل خود را پیدا کردید ، می توانید از بین گزینه های زیر لباس زیر متناسب و پنبه ای مانند Lululemon’s Mula Bandhawear Bikini (18 دلار) یا Brief Active Women Patagonia (12 دلار) انتخاب کنید.

5. بندها واقعاً برای سلامت واژن شما مضر نیستند

همیشه فرض بر این است که بندها نمی توانند برای سلامت مناطق دیگر شما مفید باشند.

با این حال ، مطالعات هنوز شواهدی پیدا نکرده اند که نشان می دهد بندها باعث واژینیت مخمر (YV) ، واژینوز باکتریایی (BV) یا عفونت های دستگاه ادراری (UTIs) می شوند – سه مورد اصلی که زنان تجربه می کنند:

مطالعه A2005 به طور مستقیم لباس زیرهای رشته ای را مورد بررسی قرار داد و نشان داد که محیط کوچک پوست ناحیه تناسلی به دلیل سبک لباس زیر اصلا تغییر نکرده است. لباس زیر هیچ تاثیری بر روی PH ، میکروکلیم پوست یا میکرو فلورا هوازی نداشت.

یک مطالعه اخیر ارتباط لنگه ها با UTI ها ، BV ها و YV ها را بررسی کرد و باز هم هیچ مدرکی را اثبات نکرد که این قوس بتواند باعث این مسائل شود.

در عوض ، آنها نتیجه گرفتند که رفتارهای جنسی و انتخاب بهداشت باعث این شرایط شده است.

از دوش گرفتن خودداری کنید. مطالعه A2011 به طور خاص دوش گرفتن را با افزایش BV مرتبط دانست. استحمام روزانه کمی احتمال BV را افزایش می دهد. BV با لباس زیر ، پد یا تامپون ارتباطی نداشت.

6. لباس زیر را با صابون ضد حساسیت بشویید

همه انواع لباس زیر باید با ملایمت تر از بقیه کمد لباس شما اداره شود ، نه فقط بندهای بند توری و رشته ای خاص. این به این دلیل نیست که آنها برای شما “ظریف” هستند.

بیشتر به این دلیل است که آنها برای مدت طولانی در برابر ناحیه حساس تر پوست شما قرار می گیرند. دکتر کلی جونز توصیه می کند از صابون ملایم و ضد آلرژی برای شستن آنها استفاده کنید، زیرا “هر ماده صابونی یا شیمیایی در کنار ناحیه حساس خصوصی بدن شما می تواند منجر به تحریک ، خارش ، واکنش های آلرژیک شود.”

تمیزترین راه برای شستن لباس زیر

 • پس از شستشو ، به مدت 30 دقیقه با حرارت کم خشک شوید.
 • اگر هم اتاقی بیمار یا خانواده دارید؟ لباس زیر خود را با زیر پوش های آنها مخلوط نکنید. آنها جدا بشویید.
 • در صورت داشتن BV لباس زیر آلوده را با لباس زیر تمیز یا شلوار مخلوط نکنید.
 • لباس های زیر را جدا از لباس های که به مایعات دیگر بدن آلوده اند بشویید.

نکته حرفه ای: آیا در مورد شستن لباس زیر با ماشین لباسشویی نگران هستید؟ از آب داغ و مواد سفیدکننده مناسب تمیز استفاده کنید (حدود 1/2 فنجان مواد سفید کننده همراه با یک حالت کامل شستشو و چرخش).

ست شورت و سوتین توری jina758

7. هر سال به تعویض لباس زیر خود دقت داشته باشید

کمی بیش از حد به نظر می رسد ، به خصوص برای چیزی که خیلی مرتب شسته می شود. اما طبق تحقیقات موسسه  Good Housekeeping Institute ، حتی لباس زیر تمیز نیز می تواند تا 10 هزار باکتری زنده را در خود داشته باشد.

این به این دلیل است که در آب ماشین لباسشویی باکتری وجود دارد – حدود یک میلیون باکتری فقط در 2 قاشق غذاخوری آب استفاده شده! بعلاوه ، حدود 83 درصد لباسهای زیر “تمیز” تا 10 هزار باکتری را شامل می شود.

فراتر از باکتری ، این احتمال وجود دارد که لباس زیر شما بتواند مدفوع داشته باشد. به گفته دکتر گربا ، که در سال 2010 به ABC News گفت ، ” در یک جفت لباس زیر تقریباً یک دهم گرم مدفوع وجود دارد..”

بیرون انداختن لباسهای زیر هر ساله بهترین گزینه سازگار با محیط زیست نیست و اگر در آنجا مشکل باکتریایی ندارید ، ممکن است مجبور نباشید سالانه درآورهای خود را تمیز کنید.

اما اگر مرتبا BV یا سایر علائم را تجربه می کنید ، کارشناسان می گویند شما ممکن است بخواهید هر ساله لباس زیر خود را تعویض کنید.

بهترین روش برای شستن لباس زیر

در اینجا برخی از توصیه های شستشو آورده شده است:

پس از شستشو ، به مدت 30 دقیقه با حرارت کم خشک شوید: یک دکتر به نیویورک تایمز گفت که خشک شدن 30 دقیقه یا اتو کردن بعد از شستشو می تواند به حداقل رساندن باکتری های جدیدی که در حین شستشو جمع شده اند کمک کند. وی به این نشریه گفت: “گرما حاصل از بخار یا آهن برای آزاد كردن لباس از باكتری های مورد مطالعه كافی بود.”

هم اتاقی بیمار یا خانواده؟ لباس های زیر را در هم مخلوط نکنید: باکتری های که در ماشین لباسشویی شما هستند. توصیه می شود لباس زیر افراد بیمار را در محیطی جدا از مکان شست و شو زیرپوش های خود بشورید.

در صورت داشتن BV لباس زیر آلوده را با جفتها یا شلوارهای دیگر مخلوط نکنید: این امر خصوصاً برای افرادی که لباسهای شستشوی کمتری دارند بسیار مهم است. برای پایین آمدن سطح باکتری و جلوگیری از آلودگی متقاطع ، یک شستشوی جداگانه انجام دهید.

لباس زیر را جدا از لباس های دیگر با مایعات بدن بشویید: در محیط بیمارستان ، لباس های را كه آلوده شده اند (با استفراغ ، خون ، ادرار و غیره) جداگانه بشویید. همین کار را با لباس زیر انجام دهید ، خصوصاً اگر اعضای خانواده ای دارید که در بیمارستان کار می کنند. اگر مایعات دیگری وجود دارد ، تمرکز خود را بر این بگذارید که خون یا استفراغ را از آن جدا کنید و آنها را از لباس های زیر پوش خود دور نگه دارید.

8. سبک و نوع لباس زیر می تواند روحیه شما را تحت تأثیر قرار دهد

حتی اگر نادیده گرفته شود (در بیشتر موارد) ، لباس های زیر می توانند نقش اصلی در احساس شما داشته باشند.

در یک نظرسنجی در سراسر کشور توسط ShopSmart انجام شد نشان داد، 25 درصد از زنان در نظرسنجی خودشناسی، نشان دادند که روحیه آنها تحت تأثیر لباس زیر “نامطبوع” یا نامناسب قرار دارد.

آنها همچنین کشف کردند که تقریبا نیمی از زنان در نظرسنجی (47 درصد) هنگام پوشیدن یک لباس زیر خاص احساس خوبی یا اعتماد به نفس بیشتری دارند.

قدرت صمیمی ترین لباس خود را دست کم نگیرید یا فکر نکنید که فقط به دلیل اینکه کسی آن را نمی بیند ، لازم نیست عالی به نظر برسد.

اگر هرگاه کمی احساس پایین آمدن کردید ، به راحت ترین و زیباترین لباس زیر خود بپردازید. مانند ژست قدرت ، می تواند اعتماد به نفس خوبی ایجاد کند.

منبع: healthline.com

نوشته های مشابه

6 دیدگاه در “8 قانون لباس زیر برای زندگی سالم در بانوان

 1. مینا گفت:

  واقعا لباس زیر یکی از معضلات ما زنهاست. مرتب باید تعویض بشه و این بسیار مهمه

  1. lebassecret گفت:

   بله برای جلوگیری از عفونت های قارچی پزشکان توصیه می کنند که بانوان روزی سه بار لباس زیر خود را تعویض کنند

 2. نوشین گفت:

  ممنونم بابت این مقاله مفید در مورد لباس زیر، برای من سوال بود چه مدت یک بار باید لباس زیر رو تعویض کرد و یا کلا تغیر داد

  1. lebassecret گفت:

   نوشین عزیز سپاس از فیدبک شما. طبق نظر متخصصین زنان زایمان، بهتر است خانم ها هر روز سه بار شورت خود را تعویض کنند و در بیشترین حالت نگه داری بعد از شش ماه استفاده از لباس زیر آن را دور انداخته و تعویض نمایند.

 3. dr.samane ahmadinia گفت:

  اصلا لباس زیر هاتون رو با ماشین لباس شویی نشورین . تو لباس شویی باکتری های هست که با پودر لباس شویی از بین نمیره و از طریق لباس های بیرونیتون وارد لباس شویی میشه و به لباس های دیگتون انتقال پیدا می کنه

 4. شیلا گفت:

  چه خوب و چه جالب ! نمیدونستم بهتر که شبها بدون لباس زیر بخوابیم! چقدر خوب توضیح دادین اصلا نمیدونستم که باید اندام های خصوصی مون در معرض جریان هوا باشه تا قارچ و باکتری نگیریم. تنفس سلول های ما انقدر مهمه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.