راهنما خرید لباس زیر

چرا نباید از شورت گیاهی استفاده کنیم؟

چرا نباید از شرت گیاهی استفاده کنیم؟

در سال های اخیر کمپانی های بزرگ تولید لباس زنانه و مردانه سعی دارند با ارائه محصولات جدید توجه مشتریان را به خود جلب کنند. البته گاهی ممکن است که این محصولات به اندازه تبلیغات عنوان شده مفید نباشند به همین دلیل است که نمی توان بدون اطلاعات کامل محصولی را خریداری کرد. شورت گیاهی یکی از محصولاتی است که به تازگی روانه بازار شده اند که البته همانند سایر محصولات دارای معایب و مزایایی می باشند. در این مقاله قصد داریم در رابطه با این که چرا نباید از شورت گیاهی استفاده کنیم مطالب مفیدی را در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم، هم چنین در ادامه با توضیحات کاملی در رابطه با مزایای استفاده از شورت نخی و نقش کیفیت لباس زیر در سلامت و بهداشت بانوان، به نحوی راهنمایی مناسب و کاملی برای خرید در اختیار خانم ها قرار دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

چرا نباید از شرت گیاهی استفاده کنیم؟

ترکیبی از شورت زنانه گیاهی و گیپور

چرا نباید از شرت گیاهی استفاده کنیم؟

در سال های اخیر بیماری و امراض مربوط به نواحی تناسلی با روند چشمگیری رو به افزایش است و کارشناسان بهداشت یکی از اصلی ترین دلایل این رخداد های ناگوار را استفاده از لباس زیر نامناسب عنوان کرده اند. عدم کیفیت پارچه و دوخت، توجه نکردن به سایز مناسب و انتخاب اشتباه همگی تاثیرات منفی بر سلامتی و بهداشت بانوان خواهند داشت. بنا به دلایل فوق کمپانی ها زیادی سعی دارند با تولید محصولات با کیفیت و جدید به نحوی نقش مثبتی را در این زمینه ایفا نمایند. از جمله این کمپانی های معروف و مطرح در زمینه تولید شورت های باکیفیت، کمپانی Dominant ترک ، کمپانی Koza ترک و شرکت لباس سکرت نام برد که با تولید محصولات باکیفیت ، رضایت مشتری را جلب کرده و سهم بزرگی از بازار لباس زیر و شورت ایران را به خود اختصاص داده اند.

ترکیب رنگی محدود شورت گیاهی

شورت گیاهی یکی از جدید ترین نمونه هایی است که در سال های اخیر توسط کمپانی های بزرگ معرفی شده است و با داشتن ویژگی های خاص دارای مزایا و معایبی برای استفاده کنندگان می باشد. معرفی این محصول بر اساس نظرات کاربرانی که از نمونه های مختلف آن استفاده کرده اند می باشد و شما می توانید  با کسب اطلاعات دقیق این محصول را خریداری نمایید.

این محصول دارای وزن بسیار سبکی است که در زمان استفاده، سنگینی خاصی را روی پوست احساس نمی کنید اما استفاده از الیاف مصنوعی و غیر ارگانیک سبب بروز مشکلات زیادی می شود چرا که این الیاف در برخی موارد سبب بروز حساسیت می شود مخصوصا در نواحی کشاله ران که تماس مستقیم با این محصول را دارد.

علاوه بر حساسیت شورت های گیاهی که در تهیه آن ها از الیاف مصنوعی استفاده می شود در گفتار عامیانه به شورت پلاستیکی شهرت دارند و با داشتن بافت بسته و جنس بی کیفیت از گردش هوا جلوگیری می کنند که در نهایت با تجمع بوی بد و تعرق علاوه بر عرق سوز شدن در ناحیه تناسلی و کشاله ران سبب ایجاد بیماری های عفونی و رشد قارچ و باکتری می شود، البته این در حالتی است که پوست شما به مواد پلاستیکی حساس نباشد در غیر این صورت عواقب جبران نا پذیری را به دنبال دارد.

چرا نباید از شرت گیاهی استفاده کنیم؟

با توجه به مطالب فوق محصولاتی که از تولیدات صد در صد گیاهی نیستند می توانند مضرات فراوانی به دنبال داشته باشند علاوه بر این به دلیل داشتن رنگ بندی های محدود امکان ست کردن با سایر لباس های زنانه را سلب می نماید. به بیان دیگر در تهیه این محصولات قابلیت تنوع رنگی بالا فراهم نمی باشد و انتخاب شما در یک محدوده خاص قرار می گیرد به همین دلیل نمی توانید آن را با سایر لباس های خواب ست کنید.

از دیگر دلایلی که سبب سلب استفاده شما از انواع شورت گیاهی می شود عدم حالت کشسانی آن است. در بهترین حالت اگر این محصولات از مواد کاملا ارگانیک و اصلی نیز تهیه شود باز هم حالت کشسانی متناسبی نخواهند داشت و در صورت استفاده از سایز های نامتناسب بدون شک حس ناخوشایندی به شما دست خواهد داد به علاوه هیچ گاه نمی توانید از این محصول به عنوان تکه ای از لباس خواب استفاده کنید چرا که به دلیل نداشتن حالت کششی و ارتجاعی آرامش و راحتی را از شما خواهد گرفت.

 

چرا نباید از شرت گیاهی استفاده کرد؟ سوال خوبی است، چرا که این محصولات با درصد کمی از جذب رطوبت و عرق تولید شده اند و همبن امر سبب شده که نتوان به صورت طولانی مدت از آن ها استفاده کرد زیرا با تجمع بوی بد و عرق سبب ایجاد قارچ و باکتری در نواحی تناسلی می شوند. این محصولات ممکن است با پوست بدن سازگاری نداشته باشند و در نهایت با آسیب رساندن به بافت پوست سبب بروز بیماری های عفونی و پوستی نیز می شوند.

استفاده از شرت گیاهی چه معایبی را به دنبال دارد؟

به طور کلی می توان گفت که محصولاتی که با نام شورت گیاهی به بازار عرضه می شوند در صورتی قابل اعتماد می باشند که دارای قیمت متناسب باشند و چنان چه این محصولات را با قیمت بسیار کم در اختیار شما قرار گرفت از خرید آن خودداری نمایید. این مدل از شورت زنانه دارای معایبی از جمله موارد زیر می باشند:

 • عدم گردش هوا که سبب تجمع بو بد و تعرق می شود
 • ایجاد حساسیت های پوستی
 • افزایش احتمال باکتری و قارچ
 • محدودیت رنگی برای انتخاب
 • عدم داشتن حالت ارتجاعی و کششی
 • شستشوی سخت
 • لکه پذیری بالا
 • استفاده از الیاف شیمیایی و پلاستیکی

موارد عنوان شده دسته بندی کلی از دلایلی است که مانع از خرید این محصول می شوند. گفتنی است که در زمان خرید محصولات گیاهی با قیمت کم نمی توانید به برجسب های اطلاعات اعتماد کنید چرا که اطلاعات درج شده چندان صحت ندارند.اگر به دنبال محصولات با کیفیت هستید که علاوه بر زیبایی بتواند تضمین کننده سلامت و بهداشت بانوان باشد، می توانید از محصولات کاملا نخی استفاده کنید.

چرا نباید از شرت گیاهی استفاده کنیم؟

چرا استفاده از شرت نخی به خانم ها توصیه می شود؟

گفتنی است که موارد عنوان شده در صورتی رخ خواهد داد که شورت گیاهی در ترکیب با الیاف مصنوعی و رنگ های شیمیایی باشد اما چنانچه در تهیه این لباس زنانه پر مصرف از الیاف کاملا گیاهی و پنبه ای استفاده شود می تواند فواید زیادی را در پی داشته باشند. ابن محصولات که با نام شورت نخی شهرت پیدا کرده اند می توانند تضمین کننده سلامت و بهداشت بانوان باشند.

با توجه به این که این محصولات از نخ کامل پنبه ای تولید می شود پس از حالت ارتجاعی و کشسانی کمتری دارد. در این زمان کمپانی های بزرگ که در این زمینه فعالیت دارند با افزودن درصد بسیار کمی از واکرا بدون اینکه تاثیری بر روی ماهیت اصلی پنبه ای بودن آن بگذارند، فرم  بهتری به این لباس می دهند. دومینانت و کوزا  دو کمپانی برتر در تهیه شورت نخی هستند که با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و طراحی دوخت فوق العاده در مدل های مختلف سعی دارند بهترین محصول را با قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار دهند.

چرا نباید از شرت گیاهی استفاده کنیم؟

متاسفانه استفاده از واژه نانو به دروغ در محصولات به حدی زیاد شده که از آب معدنی تا جورابو مبل نانو فیک را در مترو میشود پیدا کرد. استفاده های تبلیغاتی دروغ از واژه های مثله نانو و کلاه برداری در این زمینه ها بزرگترین آسیب را به بازار های تولیدی در ایران زده است. به امید روزی که صداقت در همه بازار ها و امور اقتصادی و سیاسی ایران اوج بزند.

تنوع رنگی زیاد شرت های نخی پنبه ای

کمپانی dominant و koza از معروف ترین شرکت هایی هستند که با داشتن طراحی ویژه و استفاده از نخ پنبه ای کامل محصولاتی منحصر به فرد و خاص به بازار عرضه می نماند که از جمله آن ها می توان به قابلیت کشسانی مناسب و بافت درشت که امکان گردش هوا را فراهم می کند اشاره کرد. از دیگر دلایل محبوبیت این محصولات می توان به جذب رطوبت بالا اشاره کرد که مانع از عرق سوز شدن نواحی تناسلی می شود به علاوه به دلیل استفاده از نخ پنبه ای به دلیل خنک بودن جنس آن، امکان گردش هوا را فراهم کرده و از تجمع بوی بد و تعریق  و از بروز هرگونه حساسیت نیز جلوگیری می کند.

با وجود اینکه شورت های نخی underwear تولید شده توسط کمپانی dominant و koza در مدل های متفاوت طراحی خواهند شد اما مدل اسلیپ شورت نخی زنانه از محبوبیت بیشتری برخوردار است و با داشتن فرم راحت و سایز بندی متفاوت یک انتخاب ایده آل برای استفاده روزمره می باشد. البته توجه داشته باشید که محصولات نخی دارای ماندگاری بالایی هستند و به دلیل کیفیت مواد اولیه می توانند مدت زیادی برای شما باقی بمانند اما برای نگهداری بهتر لازم است در زمان شستشو از آب ولرم و زیر 40 درجه استفاده شود تا به بافت پارچه ای آن آسیب نرسد همچنین توجه داشته باشید که از مواد شوینده قوی و سفید کننده ها نیز استفاده نکنید.

اهمیت نقش شورت زنانه در بهداشت و سلامت خانم ها تا چه اندازه است؟

عفونت در نواحی تناسلی یکی از شایع ترین بیماری هایی است که همه ساله بانوان زیادی به آن مبتلا می شود. با وجود خطرناک بودن این امراض در طولانی مدت اما می توان به سادگی از بروز آن ها جلوگیری کرد. یکی از عمده دلایل بروز جنین رخدادی استفاده از لباس زیر نامناسب مخصوصا شورت زنانه است که می تواند نقش مهمی در جلوگیری از چنین بیماری هایی داشته باشد.

استفاده از لباس های تنگ و شورت بی کیفیت که با داشتن بافت ریز از گردش هوا جلوگیری می کند، منجر به بروز بیماری های عفونی  خواهد شد و با وجود تعریق زیاد علاوه بر این که سبب ایجاد بوی بد خواهد شد جایگاه مناسبی برای رشد و تکثیر قارچ و باکتری ایجاد می نماید. گفتنی است که در صورت عدم توجه به علائمی همچون خارش و ترشحات غیر معمول ممکن است در آینده نزدیک دچار بیماری های خطرناک تناسلی شوید.

استفاده از الیاف پلاستیکی در برخی از مدل های شورت گیاهی سبب ایجاد گرما در نواحی تناسلی می شود که در نتیجه عرق سوز شدن کشاله ران را به دنبال دارد به علاوه نفوذ عرق تاثیر منفی بر روی رنگدانه های پوستی دارد و سبب ایجاد هاله تیره رنگ بر روی پوست می شود.

با توجه به مطالب عنوان شده، می توان گفت که استفاده از شورت مناسب می تواند تا درصد قابل توجهی از بروز بیماری های زنانه جلوگیری کند همین امر سبب می شود که خانم ها با رعایت نکات بهداشتی و همچنین تعویض زود به زود شورت بتوانند مانع از ابتلا به بیماری های عفونی شوند.

در پایان لازم به ذکر است که انواع شورت گیاهی یا توری که از ترکیب گیپور و تور تهیه شده اند تنها برای استفاده کوتاه مدت چند ساعته مفید می باشند البته در برخی موارد نیز ممکن است بدن به جنس پارچه آن واکنش سریع داشته باشد و پس از مدت کوتاهی پوست دچار خارش شود که در این شرایط لازم است خیلی زود آن را عوض کنید.  بنا به دلایل عنوان شده شورت نخی با داشتن کیفیت و مرغوبیت بالا می تواند انتخاب ایده آل برای استفاده روزمره باشد که با داشتن ویژگی های منحصر به فرد همچون ضد حساسیت، گردش هوا، جذب رطوبت  و… نقش مهمی در سلامت بانوان ایفا می کنند.

در پایان لازم به ذکر است که موارد عنوان شده تنها بخشی از مزایای استفاده از شورت نخی می باشد و شما می توانید برای داشتن زندگی سالم و بهداشتی از موارد فوق به عنوان راهنمای خرید استفاده نمایید. این مقاله با هدف بررسی معایب شورت گیاهی، مزایای شورت نخی و تاثیر هر دو بر سلامت و بهداشت خانم ها تهیه شده، امید بر آن است که مطالب عنوان شده مفید بوده باشد، از همراهی شما سپاس گزاریم .

لطفا نظرات خود را درباره استفاده از سورت های گیاهی بنویسید تا دیگران هم در خرید خود بیشتر دقت نمیاند سپاس گذاریم

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “چرا نباید از شورت گیاهی استفاده کنیم؟

 1. زینب گفت:

  شرت گیاهی خوب نیست یبار هم دکتر زنان زایمان بهم گفت که از اون ها استفاده نکنم

  1. lebassecret گفت:

   زینب عزیز ، درسته می فرمایید . متخصصان استفاده از این شورت های زنانه رو پیشنهاد نمی کنند و توصیه می کنند که به جای آن ها از شورت های باکیفیت و همین طور لباس زیر با کیفیت بهره بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.